Моя країна

Нова Зеландія

Особлива гордість Нової Зеландії — еталонне каре ягняти, яке купує весь світ

Особлива гордість Нової Зеландії — еталонне каре ягняти, яке купує весь світ. Тому місцеві фермери, педанти і трудяги, як немовлят, бережуть своїх овець від інфекцій, а пасовища обносять колючим дротом

 

 

Тетяна Литвинова,
суддя шоу МастерШеф на телеканалі СТБ

 

На Південному острові Нової Зеландії наша компанія зустрічала Новий рік. Ми вибрали його тому, що навіть у період новорічних свят, коли в Новій Зеландії літо, тут можна знайти сніг. Південний острів, порівнюючи з Північним, більш дикий, тут менше доріг та інших ознак цивілізації. А головне — він ближче до Південного полюса, і тут розташований льодовик Франца-Йосипа.

Водночас уся інша територія, здається, вся покрита дельфініумами. Ці квіти найрізноманітніших відтінків ростуть уздовж доріг, як бур'яни, в неймовірних кількостях. Тому, коли проїжджаєш новозеландськими шляхами, за вікном проноситься рожево-фіолетовий пейзаж упереміш із зеленим листям.

Нова Зеландія — це один суцільний національний парк. Тут така кількість річок і водоспадів, що місцеві жителі навіть не дають їм назв. До того ж до створеного природою людина втручається дуже обережно: новозеландці бережуть навколишнє середовище і ставляться до нього з великим пієтетом. Як приклад можна навести облаштування мостів: вони настільки вузькі, що через річку може проїхати тільки одна машина. На мостах реверсивний рух, і з кожного боку є світлофор: або проїзд дозволено, або доведеться чекати своєї черги. Здавалося б, країна багата, ресурсів удосталь, і можна було б побудувати мости ширшими. Однак новозеландці, навпаки, все мінімізують та оптимізують.

А ще можна проїхати половину острова і не знайти жодної заправки: тут потрібно заздалегідь запасатися в дорогу всім, що може знадобитися.

За яскравими враженнями вирушайте в Мілфорд-Саунд: це гарна бухта на узбережжі Південного острова, в якій живуть морські котики та пінгвіни. Доїхати туди можна з Квінстауна, а до Квінстауна — долетіти з міжнародного аеропорту Окленда. Як наші маршрутки ходять із Києва до Броварів, так само літають і літаки між Північним і Південним островами: кожні півгодини. Цей переліт можна вважати екскурсією: літак летить так низько, що є можливість розгледіти усі мальовничі місця.

Звичайно ж, до Нової Зеландії варто їхати, щоб подивитися, як жили полінезійці, які заселяли ці острови. Наприклад, їжу вони готували на пару — на гейзерах, яких тут багато. Уже в ті часи у місцевих жителів були і пароварки, і скороварки, і навіть повільноварки.

Сучасні новозеландці — спортивні, красиві та здорові люди. Хоча коло їхніх інтересів досить вузьке: серед чоловіків, що живуть на Південному острові, більшість не захоплюються нічим, окрім пива і регбі.

Нова Зеландія — доволі дорога країна. Але натомість тут усе дуже якісне, особливо продукти. Тутешні фермери досягають колосальних результатів. Наприклад, тут я вперше побачила величезні плантації фундука.

Всі ферми облаштовані на британський манер: їх облямовують ідеально виміряні чотириметрові туї з підстриженими кронами кубічної форми. Парканів із каменю практично немає, їх замінюють живоплоти, висаджені ще британськими переселенцями.

Це край овець, які пасуться всюди, куди не глянь. Наблизитися до них неможливо: пасовища обгороджені колючим дротом, щоб люди нічим не заразили тварин. До таких питань тут ставляться дуже серйозно: Нова Зеландія поставляє всьому світу каре ягняти, яке високо цінується.

Пересуватися країною найкраще на авто, а між островами — літаком або поромом. Поїздка на поромі триває чотири години і теж є свого роду екскурсією. Крім того, на борту порома багато ресторанів, де можна відмінно перекусити. Курсує паром з ідеальною британської точністю, та й на островах — досконалий британський порядок.

Ще одна місцева особливість: новозеландці, мова яких істотно відрізняється від британської англійської, впевнені, що розмовляють саме цією мовою. З щасливого невідання їх не виводять навіть англомовні туристи, яким тут доводиться туго. Втім, якщо запастися путівниками, заздалегідь вивчити маршрут і місця, які збираєтеся відвідати, то мова проблемою не стане.

 

 

Хочете розповісти цікаві факти про своє місто? Пишіть нам на travel@nv.ua

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.