Світ

Огляд світової преси

Новини планети
Франція

 

Для багатьох росіян, близьких до путінського режиму, політичних опозиціонерів і олігархів у вигнанні настав час стриманості.

Отруєння за допомогою нервово-паралітичного газу колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля і як наслідок нове погіршення відносин між Москвою та західними країнами лише зміцнило переконання обох таборів росіян, які живуть у Лондоні.

Два обличчя Росії протистоять один одному на тротуарах Кенсінгтон Палас Гарденс. Ця лондонська вулиця стала осередком Лондонграду — таке прізвисько отримала британська столиця, яка 20 років приймає різномастих росіян.

За сто метрів від російського посольства розташований величезний будинок Романа Абрамовича, олігарха, який взяв під контроль лондонський футбольний клуб Челсі. Поруч розташовані будинки металургійного мільярдера Алішера Усманова і Леонарда Блаватника, американського бізнесмена, який народився в Україні і заробив статки на російській нафті. А ось шикарні апартаменти з краєвидом на Темзу — Ігоря Шувалова, російського віце-прем'єра. Вартість майна — €13 млн. Річна зарплата цього відповідального політичного діяча — €125 тис.

На основі різних розслідувань і витоків міжнародний рух Transparency International встановив 160 об'єктів нерухомості загальною вартістю $5 млрд, власники яких є "особами з високим корупційним ризиком", деякі переслідуються правосуддям: 20% із них — росіяни.

Тепер для росіян у Лондоні настав час стриманості. Поява Мерседеса, засіяного кристалами Сваровскі, який нібито належав дочці одного олігарха, сколихнув квартал Мейфер. Однак зараз час екстравагантності скінчився.

Із 31 січня британський закон дозволяє заарештовувати майно, якщо його власник не може пояснити походження грошей, на які воно було куплено. А після справи Скрипаля прем'єр-міністр Тереза ​​Мей пообіцяла встановити список власників тих будинків, які належать їм через посередництво офшорних компаній.

Велика БританіяМайстер дипломатії за принципом доведення до абсурду Сергій Лавров припустив, що атака в Солсбері із застосуванням отруйної речовини була спробою відвернути британців від проблем країни, пов'язаних із Брекситом.

Глузування російського міністра закордонних справ приховує нервозність Кремля: Росія побоюється, що конфлікт Сходу та Заходу через замах на вбивство Скрипаля не закінчиться дзеркальними висилками і незабаром може перерости в міжнародні вимоги відкрити для перевірок її дослідні лабораторії. Москва підписала конвенцію про хімічну зброю, проте порушує її правила. Її слід притягнути до відповідальності.

Некоректно називати отруєння в Солсбері поверненням до холодної війни. Воно може бути ознакою майбутньої війни, коли нервово-паралітичні речовини будуть застосовуватися безперешкодно, поряд із кібератаками, електронною війною і використанням замаскованих військ.

Німеччина

 

Схоже, що у правих популістів у Європарламенті була хороша вечірка: в 2016 році фракція Європа націй і свобод розщедрилася за рахунок бюджетних коштів ЄС на 234 пляшки шампанського, обіди по €400 на людину і 110 подарунків вартістю по €100. Це випливає з листа парламентської комісії з контролю за бюджетом.

Однак настало і похмілля: фракція повинна буде відшкодувати неналежні витрати в розмірі €420 тис.

До того ж у зазначеній фракції засідають депутати таких партій, як французький Національний фронт, італійська Ліга Півночі і Австрійська партія свободи, які виступають проти ЄС.

Однак виникає питання: чи не є це новою підступною стратегією критиків ЄС — зруйнувати його зсередини, потихеньку спиваючи?

 

 

Правоохоронні органи ФРН б'ють на сполох: країну заполонили злодійські банди з Кавказу, члени яких використовують лазівки в міграційному законодавстві. В останні роки злочинці з Грузії регулярно навідуються до Німеччини, щоб здійснювати тут як дрібні крадіжки, так і нальоти на квартири і магазини. Вони подають заявку на отримання статусу біженця і використовують той час, який їм дозволено перебувати в країні, для реалізації своїх планів.

Якщо у вересні 2017 року притулку в Німеччині просили 238 громадян Грузії, то в жовтні кількість таких зросла до 355, в листопаді — до 444, а в грудні — до 522 осіб. У січні 2018 року їх було вже 745 — приріст у 213%. Але шанси на отримання статусу біженця у вихідців із Грузії майже відсутні: в січні-лютому поточного року було схвалено 1% заявок.

 

 

Сектор Газа перебуває в критичній ситуації. Ситуація в бідолашному регіоні вже давно є нестерпною для двох мільйонів палестинських жителів. За останній рік становище погіршилося настільки, що доречно буде назвати його гуманітарною катастрофою, в якій винна не природа, а політика. Не тільки уряд Ізраїлю, але й президент Палестини Махмуд Аббас причетні до того, що Газа у всьому відчуває дефіцит, чи то чиста питна вода, електрика, чи оплачувана робота.

Звіти ООН вже давно застерігали: у 2020 році Газа може стати непридатною для життя, якщо нічого не зміниться.

Заклики до обох сторін більше не допоможуть. Конкретні проекти, такі як будівництво морського порту, робочі очисні станції, встановлення сонячних електростанцій для виробництва електроенергії — ось що могло б дійсно сприяти деескалації.

США

Ось проти чого повинен протестувати радник президента США з національної безпеки Джон Болтон: слабовільний президент США запрошує російського президента Володимира Путіна на зустріч.

Серйозних причин для занепокоєння — ціла гора. По-перше, чому росіяни знають про це, а Конгрес і американський народ — ні? По-друге, меседж пропозиції Трампа — і зневага, з якою Росія поставилася до цієї пропозиції, — підтверджує імідж американського президента, плазуна перед іноземним лідером.

Звісно, це може звести нанівець суворий сигнал, посланий екстрадицією 60 російських шпигунів, і всі попередження США щодо жахливих атак на Східну Гуту за підтримки Росії.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.