NV.UA

Новое Время 24/7

Найкращі публікації та погляди на сайті за тиждень
Найращі погляди тижня

Юлії Скрипаль стало краще. Чим це загрожує Москві?

Іван Яковина,
кореспондент НВ

Отруєння Скрипалів призвело до серйозної кризи у відносинах між Заходом і Росією. Лондон прямо звинувачує Москву в організації цього злочину, вказуючи на те, що "новачок" вироблявся тільки в СРСР і Росії. Кремль категорично заперечує свою причетність і вимагає більш вагомих доказів. Ну, наприклад, підтвердження зв'язку підозрюваних з російським урядом. Але ось як раз з цим у британців складності. Єдине, що вони зуміли дізнатися – це те, що отруйна речовина була розпилена біля вхідних дверей будинку, в якому жили Сергій і Юлія Скрипаль. Але щоб з'ясувати, ким був зловмисник, треба було поговорити з постраждалими. Дізнатися, хто і коли до них приходив. Але обидва були непритомні. Одужання Юлії Скрипаль дасть можливість з'ясувати вкрай важливі для слідства речі. І ось тоді-то почнеться дуже цікава вистава.

 

 

Коли піде Путін

Дмитро Орєшкін,
російський політолог

Впливати на російського президента чимось на зразок протестів в Кемерово вже пізно. Розрахунок може бути швидше на кремлівську еліту, яка дійсно багато втрачає і відчуває дедалі більші сумніви в ефективності існуючої владної вертикалі. Але спираючись на так званий путінський консенсус еліт, всі подібні дії жорстко присікаються. А тому немає підстав очікувати швидких змін в політиці Путіна. Тут, швидше за все, спрацює радянська модель, коли неефективність, зокрема економічна, йде по наростаючій і призводить до відставання в розвитку, інвестиціях, держструктурі і так далі. Рано чи пізно (а у випадку з Путіним, швидше пізно) така тенденція призведе до усвідомлення чергового циклу відставання, після чого і з'явиться можливість змін. Протести знизу можуть змусити російського президента лише більше озлитися.

 

 

Особливості національної медицини

Євген Комаровський,
педіатр, автор кількох популярних книг для батьків, телеведучий

З квітня, за задумом реформаторів, нас усіх очікує підписання декларацій зі своїми лікарями. Однак впоратися з цим за час, що залишився до парламентських виборів, — нереально. Я спробував зробити це в своєму місті Харкові. Знаю лікаря, якого поважаю і бачу своїм лікарем. Але в нинішніх списках немає ні його поліклініки, ні його прізвища. Тобто цього я зробити не можу. Чому? Не знаю. Але якщо так працює система в Харкові, то в маленьких містах — ще гірше. Проблеми не тільки в цьому. Не може МОЗ і вся система охорони здоров'я існувати окремо від країни, вона живе за її законами. Наприклад, ви — пацієнт, який приходить до мене з пневмонією. І я говорю — це запалення легенів, його потрібно лікувати ось цими ліками. Але у мене немає грошей на ці ліки, а якщо є, то ці ліки в аптеці підроблені. Ось і реформуйте на здоров'я.

 

 

Як зрозуміти, що стосунки пора закінчувати

Беріт Брогаард,
філософ, психолог

Перш, ніж читати далі, будьте готові зробити крок убік і подивитися на свої стосунки як спостерігач. По-перше, у вас з партнером різні базові цінності. Базові цінності не підлягають обговоренню. Серед них — бажання вступати в шлюб, мати дітей або переїхати в Ісландію. Якщо ваші базові цінності істотно відрізняються, то це та червона ганчірка, яка сама собою повинна бути приводом для занепокоєння незалежно від того, як добре йдуть справи зараз. Якщо ви готові обговорювати так звані базові цінності, значить, ці цінності насправді не є для вас базовими. Звичайно, ви можете змінити їх, але такі зміни не повинні бути результатом тиску з боку партнера. Вони повинні бути наслідком особистісного зростання.

КРУПНИМ ПЛАНОМ

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.