Історія

Машина часу

Листопад 1982 року. Київським Подолом розгулює 39-річний Олександр Ранчуков, фотограф та співробітник Інституту історії архітектури.

Листопад 1982 року. Київським Подолом розгулює 39-річний Олександр Ранчуков, фотограф і співробітник Інституту історії архітектури. Раптом він бачить об'єкт, який з шаленою силою притягує увагу кількох десятків чоловіків. Диво це — припаркована на Верхньому валу машина Лінкольн. "На той час вона вже була застарілою, — згадує Ранчуков.— Але у нас викликала неймовірний ажіотаж".

 

 

Н е зволікаючи, він швидко робить знімок заморського дива.

В СРСР володіти уживаною іномаркою міг хіба що високий партійний чин, артист величини Володимира Висоцького, дипломат, космонавт і "особисто дорогий Леонід Ілліч Брежнєв". А вже в 1980-х у СРСР наступив розквіт чорного авторинку імпорту. Спочатку домінували старенькі європейці, а незабаром їх потіснили японці — Toyota та Nissan. Їх завозили контрабандою через великі морські порти — наприклад, Одесу. Ні репресії тодішнього генсека Юрія Андропова, ні кримінал, який кришує чорний авторинок, не могли охолодити пристрасних автолюбителів, які переросли Жигулі та навіть Волги.

І ось у так звані часи гласності та перебудови влада здалася. 16 березня 1988 року Головне управління Державного митного контролю при Раді міністрів СРСР видало інструкцію Про порядок переміщення через кордон СРСР автомобілів... індивідуального користування. Тепер із низкою застережень для особистого користування стало можливим легально привезти іномарку, якщо вона, відповідно до інструкції, "була придбана на легально отриману іноземну або радянську валюту".

Того ж року Ранчуков вперше показав свій знімок на київській фотовиставці. Він усіх вразив. "Це дуже відрізнялося від того, що тоді публікували в газетах і журналах", — завершує фотограф свою розповідь про часи, коли найдоступнішим засобом пересування були ноги.

фото розтяжка

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.