Світ

Ворожіння на корейській гущі

Багато мешканців високорозвиненої Південної Кореї регулярно навідується до віщунів, не приймаючи без їхньої поради жодного серйозного рішення
Хочете купити цю статтю?

Багато мешканців високорозвиненої Південної Кореї регулярно навідується до віщунів, не приймаючи без їхньої поради жодного більш-менш серйозного рішення

 

Анна Павленко

 

 

Дайє Лі, 24-річна студентка і мешканка Сеула, вирушила до ворожки, щоб дізнатися, чому всі її романтичні стосунки зазнають фіаско і що чекає її в майбутньому.

Віщунка запитала у клієнтки ім'я, час народження і уточнила деякі деталі, а потім спробувала розповісти, як дівчина жила раніше і чого їй варто побоюватися у перспективі. За прийом Лі заплатила $30, а тепер у відповідь на питання НВ, чи точно вгадала віщунка її долю, лише знизує плечима.

"Я шукала не конкретних відповідей, а скоріше розради і душевного комфорту", — говорить Лі.

Кореянка звертатиметься до ворожок і в майбутньому. Так само чинить її мати, яка щороку відвідує «свого» віщуна. «Це частина нашої культури», — пояснює Лі.

Втім, так у Південній Кореї чинять не тільки представниці цієї родини: по розраду, уявлення про майбутнє чи підказку у прийнятті важливого рішення до віщунів звертаються громадяни найрізноманітніших сфер, від студентів і домогосподарок до відомих артистів, бізнесменів і політиків. Так, серед учасників опитування, яке провела корейська компанія ринкових досліджень Trend Monitor, 70% респондентів зізналися, що нещодавно відвідували віщуна або збираються це зробити.

Щоб прочитати статтю повністю,