Погляди

Піррова перемога Путіна

Політичний порядок денний Росії на наступні шість років не такий передбачуваний, як президентські вибори в цій країні. На що розраховує господар Кремля?
Хочете купити цю статтю?

Політичний порядок денний Росії на наступні шість років не такий передбачуваний, як президентські вибори в цій країні. На що розраховує господар Кремля?

 

 

Карл Більдт,
дипломат, колишній міністр
закордонних справ Швеції

 

Переобрання Путіна президентом РФ на четвертий термін було визначено завчасно. Кремль, безсумнівно, підтасував результати, але і без махінацій Путін виграв би завдяки націоналістичній хвилі, піднятій після анексії Криму в 2014-му.

Політичний порядок денний Росії на наступні шість років менш передбачуваний, ніж результат виборів. Економіка країни демонструє незначні поліпшення, проте зростання стало слабшим, ніж у період буму, який припав на перші роки правління Путіна. До того ж дипломатичний розрив між Росією та Заходом продовжує збільшуватися.

Для розробки нового курсу Путін зібрав конкуруючі групи економістів, але лише деякі оглядачі очікують початку справжніх реформ. Ба більше, важко уявити, як Москва поліпшить стан економіки, не налагодивши відносин з Європою та США. Необхідні для зростання інвестиції стримує обмежений доступ Росії до основних технологій і глобальних фінансових ринків, а також санкції щодо російських компаній і близьких до Путіна олігархів.

Путін, імовірно, вважав, що реакція Заходу на його агресію в Україні триватиме недовго, як це було після вторгнення Росії в Грузію 2008-го. Але все пішло не так.

Кремль став шукати можливостей для інвестицій і торгівлі з Китаєм. Однак надії Москви розбилися, коли китайський лідер Сі Цзіньпін запросив на вечерю в пекінському Забороненому місті президента США Дональда Трампа — такої честі ніколи не отримували радянські та російські лідери. Перспектива тісніших зв'язків зі США також розвіялася, як дим через викриття втручання РФ в американські вибори.

Щоб прочитати статтю повністю,