Світ

Огляд світової преси

Новини планети
Хочете купити цю статтю?


Під завісу місяця, протягом якого Володимир Путін продемонстрував нові "непереможні" ракети, заявив про космічний політ на Марс і забезпечив собі неймовірно високу кількість голосів на виборах, він зіштовхнувся із похмурою реальністю — народом, розгніваним через загибель дітей, які опинилися замкненими в палаючому торгівельному центрі в Сибіру.

Президент Росії списав пожежу на "злочинну недбалість" і "нехлюйство". Водночас не згадавши того, що багато людей, також із тими, хто втратили близьких, вважають реальною причиною пожежі державну систему, зокрема численні агентства, відповідальні за запобігання пожеж та інших лих, з'їдені корупцією та некомпетентністю.

Путін знає з гіркого досвіду, як легко трагедія може обернутися проти нього. "Навіть якщо офіційна версія за кількістю загиблих відповідає дійсності, адже люди вже знають, як влада брехала в Беслані, Норд-Ості, Курську та ще багато де... Тому повинні звинувачувати себе за такий зашкальний рівень недовіри", — написав у себе в Twitter адвокат і колишній чиновник Калой Ахільгов.

Незважаючи на драконівські правила пожежної безпеки та армію інспекторів, які перевіряють їх дотримання, у Росії одна з найгірших у світі ситуацій з пожежами. З 2001 до 2015 року, згідно з дослідженням Міжнародної асоціації пожежних і рятувальних служб, у Росії було зафіксовано в середньому 7,5 смертей на 100 тис. жителів у результаті пожеж, порівнюючи з 1 у США, 2,7 у Казахстані та 0,5 у Франції та Німеччині.

 

Щоб прочитати статтю повністю,