Світ

Огляд світової преси

Новини планети
США


Під завісу місяця, протягом якого Володимир Путін продемонстрував нові "непереможні" ракети, заявив про космічний політ на Марс і забезпечив собі неймовірно високу кількість голосів на виборах, він зіштовхнувся із похмурою реальністю — народом, розгніваним через загибель дітей, які опинилися замкненими в палаючому торгівельному центрі в Сибіру.

Президент Росії списав пожежу на "злочинну недбалість" і "нехлюйство". Водночас не згадавши того, що багато людей, також із тими, хто втратили близьких, вважають реальною причиною пожежі державну систему, зокрема численні агентства, відповідальні за запобігання пожеж та інших лих, з'їдені корупцією та некомпетентністю.

Путін знає з гіркого досвіду, як легко трагедія може обернутися проти нього. "Навіть якщо офіційна версія за кількістю загиблих відповідає дійсності, адже люди вже знають, як влада брехала в Беслані, Норд-Ості, Курську та ще багато де... Тому повинні звинувачувати себе за такий зашкальний рівень недовіри", — написав у себе в Twitter адвокат і колишній чиновник Калой Ахільгов.

Незважаючи на драконівські правила пожежної безпеки та армію інспекторів, які перевіряють їх дотримання, у Росії одна з найгірших у світі ситуацій з пожежами. З 2001 до 2015 року, згідно з дослідженням Міжнародної асоціації пожежних і рятувальних служб, у Росії було зафіксовано в середньому 7,5 смертей на 100 тис. жителів у результаті пожеж, порівнюючи з 1 у США, 2,7 у Казахстані та 0,5 у Франції та Німеччині.

 


В Італії правлячу коаліцію сформують, швидше за все, популістський Рух п'яти зірок і крайня права Ліга Півночі. Обидві партії закликали покінчити з європейськими санкціями проти Росії, обидві хочуть змістити фокус НАТО зі зміцнення позицій у Східній Європі і називають Росію цінним партнером у боротьбі з тероризмом.

Італія давно відома як одна з найбільш проросійських країн у Європі, але італійські лідери завжди цінували стосунки з Брюсселем і Вашингтоном вище, ніж із Москвою. Сальвіні та лідер П'яти зірок Луїджі ді Майо можуть вчинити інакше, кажуть аналітики.

Втім, деякі з них запевняють, що новий італійський лідер навряд чи побажає втрачати значний політичний капітал через інтереси Путіна. Хто б не став прем'єр-міністром, йому потрібно забезпечувати результати з внутрішнього порядку денного, який залежатиме від доброї волі Європи в тому, що стосується гнучкості бюджетних правил та інших заходів.

 

Обравши Джона Болтона на посаду радника з національної безпеки, Дональд Трамп, схоже, знайшов того, хто поділяє його погляди на основні проблеми. Серед них угода з Іраном, необхідність зупинити ядерну програму КНДР і зовнішня політика за принципом "Америка насамперед". Однак із деяких питань у Болтона і Трампа можуть з'явитися розбіжності.

Є два питання, з яких погляди Болтона і Трампа, мабуть, різко розходяться. В адміністрації Джорджа Буша-молодшого Болтон, тодішній заступник держсекретаря з контролю за озброєннями, твердо підтримував вторгнення в Ірак, відстоюючи нині розвінчану думку про те, що режим Саддама Хусейна має зброю масового знищення. Трамп засудив вторгнення як помилку.

Інша область потенційних розбіжностей — підхід до Росії. Трамп заявляв, що хоче поліпшити відносини і послабити напруженість між країнами. Однак Болтон ставиться до Росії з глибокою недовірою.

 

На загадковому поїзді, що в'їхав на Центральний вокзал Пекіна в понеділок увечері, як тепер стало відомо, подорожував лідер Північної Кореї Кім Чен Ин.

У розпорядженні лідера перебувають, як вважають, щонайменше, 90 броньованих вагонів. При його батькові Кім Чен Ірі в подорож вирушали три поїзди: в авангарді — поїзд, що відповідав за безпеку, потім потяг лідера і третій, яким їхали додаткові охоронці і везли провіант.

"Була можливість замовити будь-яку страву російської, китайської, корейської, японської та французької кухні", — згадував Костянтин Пуліковський, російський чиновник, який супроводжував Кім Чен Іра в поїздці Росією в 2011 році.

Кім вимагав, щоб йому доставляли живих лобстерів і свіжі делікатеси, коли він перетинав Сибір. Ящики з бордо і бургундським прилітали прямо з Парижа. Також Кіма розважали гурти провідниць, які співали йому корейською та російською мовами.

Невідомо, чим харчується і як розважається його син Кім Чен Ин, коли подорожує, але його апетити не поступаються апетитам батька — він полюбляє швейцарські сири, шампанське Cristal і коньяк Hennessy.

Велика Британія

Учені виявили, що за десять років стійкість до "антибіотика останньої надії" поширилася з однієї-єдиної свиноферми в Китаї на жителів п'яти континентів.

Раніше, зіштовхнувшись із проблемою стійкості до ліків, лікарі мимоволі "повернули в стрій" старий антибіотик колістин, хоча він може викликати гостре токсичне ураження нирок. У наш час колістин застосовується як "препарат останньої надії", особливо при легеневих інфекціях.

Однак у 2015-му співробітники управління охорони здоров'я Англії виявили ознаки стійкості до колістину в трьох пробах зі свиноферм і ще в 12 пробах пацієнтів-людей у ​​Великій Британії. Проаналізувавши 451 зразок бактерій з 31 країни, вчені зробили висновок, що ген mcr-1, який зміцнює захист бактерій від колістину, веде свій рід від одного мікроба, який, імовірно, з'явився в китайській галузі свинарства приблизно в 2005-му. Сьогодні цей ген знаходять у воді у бразильських пляжів, а також у лікарнях від Південної Африки й Саудівської Аравії до Німеччини і В'єтнаму.

Німеччина

Висилка російських дипломатів не є незвичайним або перебільшеним рішенням зважаючи на тяжкість обвинувачень. На відміну від юридичного рішення, у випадку з дипломатичними заходами нікому не потрібно чекати, поки провину обвинуваченого буде точно доведено. Тут мова йде про політичні міркування. Ймовірно, більшість західних урядів вважають за належне надіслати Росії сигнал сили. Проте західна відповідь на замах на Скрипаля може мати небажані побічні наслідки.

Так, у результаті конфлікту загострюється протистояння між Росією та Заходом. До того ж Європа тепер більше потрапляє в поле зору Росії. До цього, з погляду РФ, конфлікт відбувався тільки між Москвою та Вашингтоном. Тепер і ЄС більше не є для Росії стороною, що не бере участі в бою.

Те, що країни ЄС домовилися підтримати позицію Великої Британії, сильний сигнал. Однак якщо ЄС хотів продемонструвати свою згуртованість, то в підсумку склав швидше зворотне враження, адже у висилці дипломатів взяли участь не всі країни союзу.

 

Уже не перший тиждень у Чехії триває дискусія про проведення референдуму щодо членства країни в ЄС. Провести голосування про вихід Чехії з ЄС особливо вимагає праворадикальна партія Свобода та пряма демократія. Референдум підтримує і переобраний у кінці січня президент Мілош Земан.

На тлі дебатів про можливий вихід Чехії з ЄС тривогу б'є бізнес країни. Згідно з опитуванням, проведеним Чесько-німецькою торгово-промисловою палатою в Празі, 78% усіх чеських підприємств вже стривожені дискусією. Найбільше занепокоєння — серед великих промислових підприємств, які користуються перевагами внутрішнього європейського ринку. Тим паче, зараз Чехія переживає економічний бум.

"Люди повинні знати, що такий позитивний розвиток економіки не буде тривати, якщо країна покине ЄС, — говорить економіст Клеменс Фюст, керівник Інституту економічних досліджень. — У населення варто запитати: чи готові ви поставити під загрозу дуже хороші перспективи розвитку заради незалежності?".

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.