Погляди

Маврикій

Працівники одного з парків Маврикію продають туристам незвичайний атракціон - годинну прогулянку в компанії парочки левів

Працівники одного з парків Маврикію продають туристам незвичний атракціон — годинну прогулянку в компанії парочки левів. Якщо до кінця прогулянки туристи залишаються живі, на прощання їм дозволяється левів погладити

 

  

Володимир Шпільфогель, генеральний
директор компанії Ост-Вест Експрес,
відвідав острів-державу в Індійському океані

 

Уперше на Маврикії ми опинилися випадково. У дочки були осінні канікули, і ми думали вирушити на Мадагаскар, щоб побачити знамениту алею баобабів. Але наш турагент порекомендував розташований неподалік Маврикій. Мадагаскар, на його думку, небезпечний і славиться відсутністю інфраструктури та поганим сервісом. Так ми вибрали Маврикій, невеликий острів, який можна об'їхати за один день.

Вибору сприяв і зручний нічний переліт, а також хороший прогноз погоди. Очікування підтвердилися: температура в жовтні була +26–30 ° С, а вода в океані +28°С.

Відіспавшись, накупавшись і накуштувавшись у готелі делікатесів, ми вирушили на екскурсії. Подивилися знамениті семикольорові піски, кратер погаслого вулкана і озеро Ґран-Басс з індуїстським храмом. На острові є прекрасний ботанічний сад на 37 га, де мені найбільше сподобалося дерево з важкими півметровими плодами, що нагадують гігантські сардельки. Місцеві жителі називають його "сосисковим" або "тещиним" і рекомендують прогулювати під ним вередливих тещ.

Окремий день ми присвятили парку Casela — це величезний комплекс площею 30 га, де можна знайти розваги на будь-який смак: катання на верблюдах і конях, сафарі на джипах і, нарешті, контактний зоопарк, де можна погладити дитинча пуми чи тигреня.

Окрасою програми в Casela стала прогулянка з левами, під час якої ми цілу годину перебували пліч-о-пліч із парочкою левів. До того ж вони були без нашийників, а за їхньою поведінкою доглядали відразу п'ятеро працівників зоопарку. Оскільки леви поводили себе досить пристойно, в кінці прогулянки нам дозволили їх погладити. Чи треба казати, що в цей момент адреналін у крові підскочив до максимального рівня?

Близько гектара в парку відведено під пташине царство — ця територія закрита сіткою, але можна увійти всередину, щоб зблизька роздивитися більше сотні видів тропічних птахів.

Нашим гідом у Casela виявилася українка з Вишгорода на ім'я Даша, яка живе на Маврикії вже шість років. Даша з задоволенням відповідала на всі мої запитання — а їх було чимало. Наприклад, я був здивований відсутністю на вулицях поліцейських і поцікавився, як підтримується безпека на острові. Відповідь виявилася простою: на Маврикії немає корисних копалин і взагалі нічого такого, що комусь спало б на думку захопити. Тому на острові з населенням 1,5 млн жителів збройні сили складають всього 20 тис. чоловік — більше половини з них МНС, інші — поліція та берегова охорона. Водночас на сусідньому Мадагаскарі багато корисних копалин і, відповідно, багато охочих захопити владу. Тому там постійно відбуваються якісь збройні зіткнення, що не сприяє розвитку туризму.

Фінансово-економіко-політична структура Маврикію добре збалансована: в міжнародному рейтингу процвітання він випереджає інші країни Африки. Стабільному розвитку сприяє верховенство права — позначається британський вплив, адже колись Маврикій був британською колонією, а зараз хоч і є незалежною державою, але в складі Співдружності націй (колишньої Британської Співдружності). Корупціонерів тут регулярно саджають, саме зараз іде процес імпічменту президента: глава держави у відрядженні розрахувалася службовою карткою в ювелірному магазині.

Хочете розповісти
цікаві факти
про своє місто?
Пишіть нам на travel@nv.ua

Нинішнього рівня добробуту Маврикій досяг за 50 років незалежності — дізнавшись про це, я подумки попросив про те, щоб Україна швидше пройшла свій шлях до благополуччя.

Треба сказати, що нам настільки сподобалося на Маврикії, що в березні цього року ми знову повернулися туди. Цього разу оселилися поруч із містечком під назвою Флік-ен-Флак. Ще нещодавно всі його жителі ходили у взутті типу в'єтнамок — звідси і назва, що перекладається як "чавк-чавк". Місто побудоване на місці колишнього болота, але зараз тут — пляжі, що простягаються на 20 км. Іншими словами — справжній туристичний рай.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.