Погляди

Класне читання

Вчителі та батьки б'ють на сполох: юні українці втрачають інтерес до книги. Читають все менше, більше залипають у комп'ютері. Щоб зрозуміти одну з причин — досить поглянути на шкільну програму
Хочете купити цю статтю?

Вчителі та батьки б'ють на сполох: юні українці втрачають інтерес до книги. Читають все менше, більше залипають у комп'ютері.

Щоб зрозуміти одну з причин — досить поглянути на шкільну програму

Андрій Кокотюха,
письменник, кіносценарист

З таким багажем знань син перейде в десятий клас. Якщо вірити свіжій інформації з МОН, із наступного навчального року шкільна програма з літератури стане враховувати читацькі можливості учнів. Міністерство за участю вчителів та літературознавців радикально оновило списки літератури для старшокласників. Тепер у ній не буде Гобсека Бальзака, Анни Кареніної Толстого, і — о, Боги, невже! — творів Джойса і Камю. Зате з'явився напевно близький сприйняття підлітків Ніл Гейман, автор фантастичних романів у стилі кіберпанк. Як книголюб зі сформованим смаком, готовий поставити під сумнів появу в програмі Алхіміка Коельо. Але визнаю: він читається легше і більш зрозумілий підліткам, ніж Джойс.

Вчителі та батьки не перший рік б'ють на сполох: юні українці втрачають інтерес до книги як такої. Читають менше, більше залипають у комп'ютері, не вірять у приказку: "Ті, хто читає книги, керуватимуть тими, хто дивиться телевізор". Словом, престиж читання впав. Не те що в минулі часи, коли книгами давали хабарі, люди збирали бібліотеки і пишалися тим, що живуть у найбільш читацькій країні світу.

Це закрита стаття Електронної версії журналу Новое Время. Щоб прочитати матеріал повністю, відкрийте доступ до даної статті або передплатіть . Якщо ви вже підписані, або