Бізнес

І все-таки вона обертається

Незважаючи на мораторій на комерційний обіг ріллі, в Україні існує з десяток способів, як умовно легально купити землю
Хочете купити цю статтю?

Незважаючи на мораторій на комерційний обіг ріллі, в Україні існує з десяток способів, як умовно легально купити землю. Крім того, останнім часом кількість таких угод зросла в рази і досягла кількох десятків тисяч на рік

 

Олександр Пасховер

 

 

18 січня 2001 року українську президент Леонід Кучма одним розчерком пера обмежив комерційний обіг ріллі. "Власники земельної частки тимчасово не можуть укладати договори щодо купівлі-продажу, дарування, земельної частки", — йдеться в законі, прийнятому парламентом і підписаному президентом.

Те, що 17 років тому назвали тимчасовим, стало вічним. Відтоді ринок землі сформувався практично у всіх країнах Східної та Центральної Європи, ставши драйвером зростання і точкою вкладення багатомільярдного міжнародного капіталу. Але не в Україні.

Хоча і вона теж не сидить склавши граблі. Під покровом мораторію на продаж сільськогосподарської землі справно працює тіньовий ринок. Пік його розквіту припадає на останні три роки — земля в буквальному сенсі йде з-під ніг.

"Після 2016 року вже важко приховувати, що йде прикрите відчуження землі, — стверджує Роман Граб, експерт із земельних питань Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ). — Також у нас існує величезна проблема на

Щоб прочитати статтю повністю,