Історія

Американська трагедія

30 березня 1981 року в центрі Вашингтона було скоєно неймовірно зухвалий замах на Рональда Рейгана
Хочете купити цю статтю?

30 березня 1981 року в центрі Вашингтона скоєно зухвалий замах на Рональда Рейгана. 40-й президент США після виступу перед делегатами будівельних профспілок у конференц-холі Washington Hilton прямував до своєї машини. Біля автомобіля він обернувся до юрби журналістів, підняв руку і привітав усіх. І тут пролунала серія з шести пострілів. Співробітник американської секретної служби Джеррі Парр закинув Рейгана в лімузин і там накрив своїм тілом. Машина зірвалася з місця і помчала.

 

 

В се сталося дуже швидко. Дві секунди і четверо поранених. Перший постріл влучив у голову Джеймса Брейді, прес-секретаря Білого дому. Другий потрапив у спину поліцейського Томаса Делаханті. Третій пролетів повз усіх. Четвертий влучив у співробітника секретної служби Тімоті Маккарті. П'ята і шоста куля полетіли в президентський лімузин, де одна з них рикошетом влучила в Рейгана.

Медичний огляд у лікарні університету Джорджа Вашингтона виявив кулю стрілка в лівій легені Рейгана, в 2,5 см від серця. Була потрібна термінова операція. "Я сподіваюся, ви всі республіканці", — сказав Рейган бригаді медиків. Хірург Джозеф Джіордано був демократом, проте відповів: "Сьогодні, пане президенте, ми всі республіканці".

25-річного стрільця Джона Хінклі було негайно схоплено. Під час слідства виявилося, що таким диким чином він збирався привернути до себе увагу 18-річної висхідної кінозірки з Лос-Анджелеса Джоді Фостер. Привернув. І не тільки її, але і всього світу.

Всі постраждалі в підсумку теракту вижили. Однак прес-секретар Брейді змушений був провести 30 років у інвалідному кріслі. Часткова в

Щоб прочитати статтю повністю,