Історія

Американська трагедія

30 березня 1981 року в центрі Вашингтона було скоєно неймовірно зухвалий замах на Рональда Рейгана

30 березня 1981 року в центрі Вашингтона скоєно зухвалий замах на Рональда Рейгана. 40-й президент США після виступу перед делегатами будівельних профспілок у конференц-холі Washington Hilton прямував до своєї машини. Біля автомобіля він обернувся до юрби журналістів, підняв руку і привітав усіх. І тут пролунала серія з шести пострілів. Співробітник американської секретної служби Джеррі Парр закинув Рейгана в лімузин і там накрив своїм тілом. Машина зірвалася з місця і помчала.

 

 

В се сталося дуже швидко. Дві секунди і четверо поранених. Перший постріл влучив у голову Джеймса Брейді, прес-секретаря Білого дому. Другий потрапив у спину поліцейського Томаса Делаханті. Третій пролетів повз усіх. Четвертий влучив у співробітника секретної служби Тімоті Маккарті. П'ята і шоста куля полетіли в президентський лімузин, де одна з них рикошетом влучила в Рейгана.

Медичний огляд у лікарні університету Джорджа Вашингтона виявив кулю стрілка в лівій легені Рейгана, в 2,5 см від серця. Була потрібна термінова операція. "Я сподіваюся, ви всі республіканці", — сказав Рейган бригаді медиків. Хірург Джозеф Джіордано був демократом, проте відповів: "Сьогодні, пане президенте, ми всі республіканці".

25-річного стрільця Джона Хінклі було негайно схоплено. Під час слідства виявилося, що таким диким чином він збирався привернути до себе увагу 18-річної висхідної кінозірки з Лос-Анджелеса Джоді Фостер. Привернув. І не тільки її, але і всього світу.

Всі постраждалі в підсумку теракту вижили. Однак прес-секретар Брейді змушений був провести 30 років у інвалідному кріслі. Часткова втрата пам'яті й мовлення спотворила його життя. Він помер у 2014-му в своєму будинку під Вашингтоном.

70-річний Рональд Рейган досить скоро одужав. Він провів на посаді президента два терміни, і передав естафету в 1989-му віце-президенту та однопартійцю Джорджу Бушу-старшому. Свою кар'єру Рейган завершив на піку популярності.

"За Рейгана голосували як ніколи в історії США, — каже в інтерв'ю НВ Артур Лаффер, американський професор, економічний радник Рейгана.— Була б можливість — Америка його зараз би вирила, оживила й обрала знову президентом".

Рейган помер у 2004 році у віці 93 років. У 2005-му за результатами опитування, проведеного телеканалом Discovery і компанією AOL, він був названий найвеличнішим американцем усіх часів. "Рейган виграв третю світову війну без єдиного пострілу, — наголошує Лаффер.— Ми їх [СРСР] "урили" в економіці. Багаті люди можуть дозволити собі багато".

Стрілець Джон Хінклі 35 років провів у клініці для психічно хворих. У вересні 2016-го був виписаний з лікарні. Тепер йому наказано працювати три дні на тиждень і двічі на місяць відвідувати психіатра. Для 62-річного чоловіка це буде корисно, а для американського суспільства — спокійніше.

 

фото розтяжка

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.