Питання тижня

А тепер із Фейсбуку підете?

НВ з'ясував у співвітчизників

На тлі гучного скандалу, пов'язаного з витоком особистих даних користувачів Фейсбуку, після якого багато людей та компаній на Заході залишають мережу, НВ з'ясував у співвітчизників, чи не збираються вони слідувати цьому прикладу

  

 

Мене ця тема давно хвилює. Особливо після того, як мені показали мою переписку у приватних повідомленнях на ФБ. Так що з витоком даних із соцмереж я зіштовхнувся вже давно.

Щодня бачу в соцмережах, як намагаються маніпулювати думкою. Це атомна бомба в інформаційній війні. Негідники стають героями, а герої — покидьками.

Ніхто не застрахований від витоку. Це гірше за витік даних із банківської карти.

Є приклади, що під час прийому на роботу в держструктури Росії ФСБ має інформацію про лайки особи, яка перевіряється. І це є вирішальним фактором. Адже не дарма Фейсбук і ФСБ так схоже вимовляються.

Єфрем Лукацький,
фоторепортер, фіналіст Пулітцерівської премії

 

Поки не покидатиму, але додаток зі смартфона видалив уже давно.

Соцмережі переживають серйозну кризу. І витік приватних даних — це не єдина проблема. Існують ще й такі "принади", як фейки, інформаційна ізоляція, залежність і так далі.

Вважаю, сама концепція соцмереж повинна вийти на новий рівень — "соціальна мережа 2.0", який, можливо, усуне багато нинішніх проблем і принесе нові. Хотілося б помилитися, але приватність у нашому майбутньому — це розкіш, за яку потрібно буде платити.

Руслан Ольховський,
директор IT-компанії Edgica

 

Фахівці знають, що збір персональних даних користувачів соцмереж давно балансує на межі закону.

Якщо говорити про справжній скандал, згадайте свіжу історію з Австралії, де один із користувачів виявив, що Фейсбук збирає дані про його дзвінки та SMS, включаючи їхню тривалість та адресатів. От це вже пряме порушення конституції та всіх законів про приватність особистого листування.

Ельдар Нагорний,
директор із розвитку IT-аутсорсингу компанії QArea, засновник Школи маркетингу SMS

 

Цей скандал не надто мене вразив. Я від початку не вірю в можливість бодай якоїсь конфіденційності в інтернеті та ніколи, навіть в особистих повідомленнях, не веду переписку, оприлюднення якої призвело б до серйозних неприємностей.

Головна та єдина проблема Фейсбуку — не відсутність конфіденційності, а повна відсутність свободи слова — всі ці безперервні бани за так звану мову ворожнечі, під яку потрапляють абсолютно невинні слова і вирази.

Олена Білозерська,
боєць Української добровольчої армії, блогер

 

Серед моїх близьких і друзів є багато затятих антагоністів соцмереж. Я ніколи не вважала їх параноїками, так як підозрювала, що вони мають рацію. Але я ще не досягла критичної точки соціопатії. І не знаю, як повернутися із планетарного спілкування у світ без можливості в один клік дізнатися, що зараз відбувається на іншому кінці світу. Гаразд, без повідомлень про те, чий котик і що подумав, я ще проживу.

Он Ілон Маск видалив свої сторінки у Фейсбуці, а він рідко помиляється. Напевно, є життя і після Фейсбуку. Але я ще повинна подумати, як цей процес для себе почати.

Ольга Герасим'юк,
телеведуча, перша заступник голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення

 

Давно вже розмірковую над тим, щоб піти з Фейсбуку. Єдине, що мене зупиняє, — у мене там багато друзів із різних країн світу і не хочеться втрачати з ними контакт. Тому я думаю над варіантом зробити свою сторінку в Фейсбуці непублічною і закрити вхід для всіх не знайомих мені людей. Але для цього потрібно почистити список друзів, що вимагає часу.

Знову ж таки, якщо почитати український сегмент Фейсбуку, де йде нагнітання ситуації, мовляв, все не так і все не туди, не виключаю, що й у нас через соцмережі вже повним ходом йдуть маніпуляції думкою.

Алекс Ліссітса,
гендиректор компанії ІМК, президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу

 

Думаю, для українців це поки менш актуальна і болюча проблема порівнюючи із західною аудиторією. Особисто я досить стримано і критично ставлюся до цього майданчику. Фейсбук скоріше для емоцій, ніж для серйозних обговорень. Це майданчик для лайків, а не для обміну думками. Серйозні тексти у Фейсбуці не читають.

Водночас у нас не відбудеться масового бойкоту або відмови від цієї соцмережі, тому що просто вона не має заміни.

Безумовно, використання Фейсбуку в рамках майбутньої президентської кампанії [в Україні] можливе. Російські спецслужби і та величезна інформаційна армія, яка з ними пов'язана, працює в соцмережах. Вони "працювали" на американських виборах і на голосуванні за Брексіт, "працюватимуть" і на наших виборах.

Проте ефект буде обмежений. Тому що основна маса українців все-таки отримує інформацію з телевізора, а не з інтернету або соцмереж. До того ж частина активної аудиторії соцмереж на вибори взагалі не ходить. Іншими словами, наша партія телевізора набагато активніша, за партію соцмереж.

Володимир Фесенко,
політолог, директор Центру політичних досліджень Пента

 

Я ставлюся до цього без паніки. Навряд чи полишу соцмережі з цієї причини. А якщо і залишу, то тільки тому, що вони нещадно жеруть моє життя.

А взагалі, згадую просту пораду одного американського фахівця із безпеки: якщо не хочете, щоб вас виявили, ніколи не користуйтеся комп'ютером, телефоном, інтернетом і платіжними картами.

Це було років десять тому, і тоді це була, безсумнівно, слушна, хоча і нездійсненна порада. За розвиток технологій треба платити.

Зоя Казанжи,
радник із комунікацій, агентство E'COMM

 

Я не Ілон Маск, і у мене немає маркетингової необхідності в такому демарші.

Що стосується особистих даних. По-перше, наш сегмент Фейсбуку зведе з розуму будь-якого шпигуна. Адже сам формат аккаунта не закликає до правдивості, а ми — творча нація з потребою гіперкомпенсації.

По-друге, всі наші дані поїхали в Ростов разом із попередньою бандократією. І чим воно їм допомогло?

Олег Покальчук,
соціальний психолог

 

З урахуванням того, що у мене на Фейсбуці більше 100.000 підписників, то він для мене є важливою частиною бізнесу.

Дмитро Дубілет,
керівник інтернет-порталу державних послуг iGov, співзасновник компанії Fintech Band

 

Я оголосив свою Фейсбук-дієту ще перед Новим роком, до скандалу. Через зовсім інші причини, ніж "витік особистих даних", якого я зовсім не боюся. Мені здається, що я і мої дані особливого інтересу для потенційних зловмисників не становлять.

Моє утримання пов'язане скоріше з втомою від порожнього інфошуму. Це своєрідна спроба самоочищення.

Максим Лазебник,
директор Всеукраїнської рекламної коаліції

 

Мене це не лякає. Я ж не відмовляюся кермувати автомобілем тільки тому, що є загроза ДТП.

В інтернеті те ж саме. Має бути дотримана кібергігіена: не публікувати чутливу для себе інформацію, не давати доступ до свого профілю будь-кому, акуратно ставитися до різного штибу "прикольних" тестів, опитувань у соцмережах та інших шпигунських програм. Навчіться правильно захищатися, і ризики витоку інформації будуть мінімальні.

Олександр Кардаков,
бізнесмен

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.