Питання тижня

Що думаєте про скандал із Новою Поштою?

НВ розпитав співвітчизників, як вони ставляться до обшуків офісів Нової Пошти і звинувачень на адресу компанії в несплаті податків і нібито пересиланні заборонених товарів

НВ розпитав співвітчизників, як вони ставляться до обшуків офісів Нової Пошти і звинувачень на адресу компанії в несплаті податків та нібито пересиланні заборонених товарів

 

 

Це свавілля. І те, що [силовики] влаштовують нескінченні вилазки в офіси найбільших компаній країни, — здається, влада наступає на ті ж граблі, на які наступала влада Януковича. Враження, що цим ставлять підніжку чинному президенту і всій гілці влади. Тому що народ і так настільки злий на чинну владу, що ці перевірки і маски-шоу тільки сприяють тому, щоб злість збільшувалася кратно.

Алекс Ліссітса,
гендиректор компанії ІМК, президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу

 

Думаю, немає диму без вогню. Але, безперечно, влада перегнула з методом вирішення питання. Це недопустимо. Навіть якщо компанія винна, шкода іміджу країни, вплив на настрої підприємців не варті розміру недоотриманих податків. Усім потрібен діалог і поступове формування довіри. Всі в одному човні [під назвою] Україна.

Ігор Гут,
керівник шведського проекту Develop Your Business, член Несторівської групи

 

Нова пошта — це бізнес, створений з нуля. Він не побудований на газі або нафті,  не приватизований за сумнівними схемами. Це цілком успішний бізнес з надання послуг. А у наших силовиків в певний момент починається ломка: десь поруч щось розвивається, а вони не там. І починаються одночасні обшуки, "маски-шоу".

Найбільше обурює, що все це сталося через кілька днів після того, як президент зібрав бізнесменів і сказав, що подібного більше ніколи не буде.

І якщо вже говорити про порушення зі сплатою податків, то ця сфера у нас вибудована так, що там завжди можна знайти до чого причепитися. На тлі цього українські еліти, від президента до його друзів-депутатів, тримають бізнес в офшорах, наймають дорогі міжнародні компанії та оптимізують свої податки. І їх суми в рази більше, ніж ті, які інкримінують якомусь українському бізнесменові.

Олег Рибачук,
голова громадської організації Центр UA

 

Простих висновків тут немає і не буде. Як завжди, [що було раніше] курка чи яйце? Чому не платимо податки? Тому що держава нічого не робить. Чому держава нічого не робить? Тому що немає податків. Я думаю, що просто це нікому не поясниш, а складно — нікому не цікаво.

Ігор Смілянський,
генеральний директор Укрпошти

 

Мені ситуація з Новою Поштою категорично не подобається. І не тому, що я впевнений в кришталевій чистоті компанії. А тому, що процедурно це все виглядає як рейдерський наїзд і акція залякування.

Несплата податків? Є ж встановлені процедури, акти перевірки, їх оскарження, суд. Що шукали? Знайшли?

А ще мені завжди в таких випадках згадуються "діамантові прокурори", нафтові вишки та інше. Вже не знаю чому. Як справи у цих хлопців? Порішали?

Максим Лазебник,
виконавчий директор Всеукраїнської рекламної коаліції

 

Якщо у держави є чотири курки, одна з яких несе золоті яйця, друга — звичайні, третя — не несеться, а остання — тирить чужі яйця, і у когось це викликало запитання, то чи не логічніше почати перевірки з двох останніх?

Я не в курсі, як організована робота Нової пошти, можливо, є "пепешники" і оптимізація в законних рамках. Але я беру озвучену їх керівником цифру в 2,3 млрд грн сплачених за рік до бюджету податків на 30.000 співробітників — і розумію, що це — як мінімум "середня температура по лікарні".

То може починати треба боротьбу спочатку з відомими "тіньовиками" і крадіями бюджетних грошей, а не з Новою поштою? І з податкової реформи, яка дозволить всім, хто не хоче працювати в тіні, вийти з неї, але залишатися при цьому конкурентоспроможним?

Потішило, що звинувачення плавно перестрибнули з несплати податків до неврахованої готівки, а потім спливла нова версія з наркотиками. Щодо якої є тільки одне запитання до Генпрокуратури: якщо хтось із авіапасажирів зуміє провезти щось заборонене, ви його будете закривати чи авіакомпанію з аеропортом?

Олександр Соколовський,
власник компанії Текстиль-Контакт, президент об'єднання роботодавців Укрлегпром

 

Скандал із Новою Поштою — це не про ухилення від сплати податків, це про продовження вакханалії силовиків, які звикли доїти український бізнес. Це чергове нагадування про те, що вкрай важливо створити службу фінансових розслідувань та забрати у старих силовиків усі повноваження для контролю за бізнесом.

Сергій Фурса,
фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

 

Моє ставлення до обшуків у будь-якому бізнесі вкрай негативне.

Просто тому, що обшуки не приносять результату, але є формою жорсткого тиску на бізнес.

Узагалі, нерозумно припускати, що можна після обшуку знайти щось, аби дорахувати помітну суму податків на тлі вже сплачених 2,3 млрд грн у випадку з Новою Поштою. Але ось кожен окремий учасник обшуку, а особливо його організатор, може нагріти руки. Від банального злодійства в офісі та з посилок клієнтів до хабара за повернення вилученого або плата за послаблення під час обшуку.

Як на мене, обшук — це узаконена форма анекдоту про даішника: ось тобі знак "40", йди став, де хочеш.

Владислав Чечоткін,
творець і власник інтернет-магазину Rozetka. ua

 

Польща розбагатіла, тому що успішний малий бізнес ставав середнім, потім великим, потім міжнародним. Україна залишається країною кіосків із китайським імпортом на "спрощенці" і старих заводів, куплених олігархами, саме тому, що до середніх і великих [бізнесів] увечері в п'ятницю приходить Генпрокуратура.

Українці їдуть працювати в Польщу приносити прибуток полякам, а рекетири-силовики обгризають кісточки українського бізнесу.

Гліб Вишлінський,
виконавчий директор Центру економічної стратегії

 

Історія з Новою Поштою виглядає як наїзд із 1990-х. Ухилення від податків ще треба довести в суді. А наші правоохоронці задовольняються лише підозрами, щоб зруйнувати чужий бізнес. Як кажуть, ложечки знайшлися, але осад залишився.

Особисто я користуюся послугами Нової Пошти і дуже задоволена якістю. Сподіваюся, розум переможе і компанія вистоїть.

Людмила Горделадзе,
директор київського кінотеатру Жовтень

 

Будь-який бізнес у будь-якій країні шукає можливості легального зменшення податкових витрат. Тут немає нічого дивного.

Але дивним виглядає позиція українських силовиків, для яких до бізнесів різних акціонерів застосовуються різні підходи. В одних — маски-шоу, інших — не помічають.

Закономірним же виглядає небажання корупційних чиновників кодифікувати і спрощувати фіскальну систему, адже водночас вони позбудуться величезних корупційних доходів через можливість тиснути на бізнес і отримувати з цього наживу.

Анатолій Амелін,
співзасновник, директор економічних програм
аналітичного центру Ukrainian Institute for the Future

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.