Люди

Футбол з Олександром Денисовим

Директор телеканалів Футбол 1/Футбол 2 називає найзахопливіші фінальні ігри Ліги чемпіонів останнього часу

1

Ювентус—Мілан (2003)

Тоді — зустріч двох топових команд. Серія А в розквіті: Мілан домінує всюди, і там грає наш Андрій Шевченко. Цей поєдинок два гранди провели без голів в основний і додатковий час. Але унікальність поєдинку в тому, що в серії післяматчевих пенальті Шева бив останнім, і його гол став вирішальним — 2:3. На відміну від інших фіналів, цей — безгольовий, але для мене він №1, тому що тоді я відчував неймовірне щастя. Всі пишалися Андрієм — тим, що він зробив для Мілана та України.

2

Манчестер Юнайтед—Баварія (1999)

Рахунок у поєдинку відкрив гравець Баварії Маріо Баслер, і все йшло до перемоги німців. Я не люблю Баварію, і на 89-й хвилині, нервуючи, що ця команда виграє фінал, схопив пакет зі сміттям і пішов виносити його на вулицю. Коли повернувся, то зрозумів, що пропустив один із найбожевільніших фіналів Ліги чемпіонів. Побачив радісних гравців МЮ, які раділи, що на 90+1' забив Шерінґем, а Сульшер — на 90+3'. Пам'ятаю очі німця Лотара Маттеуса, який не розумів, як Баварія протягом двох хвилин доданого часу втратила перемогу. За своєю шаленою розв'язкою цей матч гідний бути фіналом.

3

Ліверпуль—Мілан (2005)

Перша хвилина першого тайму — італієць Паоло Мальдіні забиває гол. У кінцівці тайму Ернан Креспо з пасу Шевченка забиває другий м'яч і тут же забиває третій. Матч я дивився вдома, засинав у перерві і думав, чи варто дивитися другий тайм. Але згадайте, яким він був: у ворота Мілана влетіло три м'ячі! У Шеви було два моменти поспіль, щоб вирвати перемогу в овертаймі. Але в серії пенальті Шева не забив п'ятий, вирішальний пенальті, в результаті кубок виграв Ліверпуль — 3: 2.

4

Манчестер Юнайтед—Челсі (2008)

Так уже вийшло, що в п'ятірці улюблених фіналів три — з Шевченком. Хоча в цьому матчі Шева на поле так і не вийшов. Всі чекали, але тренер Челсі Аврам Грант вчинив інакше і в додатковий час випустив Ніколя Анелька, який не забив у серії післяматчевих пенальті. Драматизм навіть не в тому, що вийшов Анелька і не забив, а що Челсі міг виграти. Джон Террі бив вирішальний пенальті, але в останній момент поїхала бутса, він послизнувся і м'яч влучив у стійку воріт. Із рахунком 6:5 Челсі програв фінал.

5

Баварія—Челсі (2012)

Баварія грала на своєму стадіоні за шаленої підтримки. Томас Мюллер забив на 84-й хвилині, і здавалося, для Челсі все скінчено. Але на 88-й хвилині бомбардир Челсі Дідьє Дроґба з кутового забиває м'яч у "дев'ятку". Матч переведено в додатковий час, який закінчився з рахунком 1:1. А в серії післяматчевих пенальті Челсі здобув перемогу — 3:4 — і став першим лондонським клубом, який виграв Лігу чемпіонів.