Світ

Створення надлюдини

Біохакінг стає новою релігією тих, хто прагне ідеально налагодити роботу свого тіла
Хочете купити цю статтю?

Біохакінг, оздоровча методика, модна в Кремнієвій долині, стає новою релігією тих, хто прагне ідеально налагодити роботу свого тіла та оптимізувати роботу мозку. Можливість домогтися максимальної особистої ефективності завойовує світ

Катерина Іванова

«М ені 32 роки, і я витратив $200 тис. на біохакінг", — чи то хвалиться, чи то скаржиться Сергій Фаге, бізнесмен родом із Росії, який за минулі 10 років заснував кілька технологічних компаній, зокрема у Кремнієвій долині. Протягом останніх п'яти років він, перейнявшись проблемою особистої ефективності та здоров'я, "за допомогою логіки і наукового підходу" оптимізував сон, харчування та тренування, пройшов через тисячі тестів, прийняв десятки різних препаратів та сотні біологічних добавок, практикував голодування, займався медитацією і відвідував психотерапевта.

"Моя мета — точково керувати своєю біохімією, щоб підвищувати ті фізичні та ментальні стани, які мені корисні", — уточнює Фаге.

Біохакінг, яким так захоплений бізнесмен, — це нова медична та оздоровча практика, що зародилася у США. Тут її адептами вже стали представники великого бізнесу і гуру високих технологій з Кремнієвої долини, вчені та інша інтелектуальна еліта. Щоб вижити в конкурентному середовищі, технічні підприємці, інженери і розробники готові експериментувати над собою, сподіваючись "хакнути" власне тіло і мозок, аби стати "суперлюдьми".

"Розуміння біології тіла і вплив на нього — це вибір часу, наступний крок після дієт", — каже НВ Нік Білогірський, засновник антивірусної компанії Cyphort та інвестор із Кремнієвої долини.

Виникає легка ейфорія. Настрій кращий, ніж зазвичай, я сконцентрований, а моя енергія не закінчується
Філ Лібін,
глава студії штучного інтелекту All Turtles

Це закрита стаття Електронної версії журналу Новое Время. Щоб прочитати матеріал повністю, відкрийте доступ до даної статті або передплатіть . Якщо ви вже підписані, або