Питання тижня

Президент може відпочивати на Мальдівах?

НВ запитав співвітчизників

Після оприлюднення журналістського розслідування про те, що президент України Петро Порошенко відпочив на Мальдівах на окремому острові за 14 млн грн, НВ запитав співвітчизників, як вони до цього ставляться

 

 

Президент воюючої, бідної країни, який на міжнародних зустрічах просить підтримки, в тому числі матеріальної, повинен обирати інші місця для відпочинку, яким би втомленим не почувався. І це не питання підрахунку чужих грошей. Мав спрацювати у президента внутрішній цензор або "чуйка", що так не можна.

Максим Лазебник,
виконавчий директор Всеукраїнської рекламної коаліції

 

Як приватна особа, мільярдер Петро Порошенко може відпочивати де завгодно, літати на чому завгодно і витрачати на себе і в своє задоволення будь-які суми.

Якщо президент злітав на Мальдіви за свої кошти, цей вчинок цілком відповідає лайфстайлу, до якого прагнуть просунуті українці середнього класу і вище.

Олександр Смірнов,
креативний директор агентства Tabasco

 

Як і кожна людина, Порошенко має право на відпочинок. І як мільярдер, він може собі дозволити і Мальдіви, і будь-який інший напрямок на планеті. Але як президент, він повинен звітувати перед громадянами про те, коли "бере паузу".

Логічно, щоб інформація про це з'являлася на офіційному сайті. Замість цього президент за чотири роки не тільки жодного разу не повідомив, що був відсутній у країні, тому що був в Ніцці, в Марбельї, на Мальдівах. Він ще, як показало наше розслідування, робить все можливе, щоб ці факти приховати.

Таємні перельоти на різних літаках, реєстрація на рейс під підставними прізвищами. Якщо це продиктовано питаннями безпеки першої особи, то чим це регламентується? Чи виключена можливість зловживання — чи не були виготовлені підставні документи особам, для яких така можливість законом не передбачена? Адже на рейсі було восьмеро людей.

На жаль, на всі ці питання досі немає відповіді. Можливо, законність перетину кордону президентом Порошенком і його найближчим оточенням колись стане предметом розслідування правоохоронців.

Наталя Седлецька,
співавтор розслідування про відпочинок президента
і головний редактор програми Схеми, Радіо Свобода

 

Особисто я на Мальдівах не був, але кажуть, що там дуже красиво, і це велика розкіш.

Тому перше, що кидається в очі, — чи є можливість у президента відпочивати так розкішно? Звичайно є. Він багата людина і може собі дозволити відпочивати так, як вважає за потрібне. Але не як президент, а як просто багата людина.

Але ми ж говоримо про президента. І тут виникають питання безпеки. Адже президент не є людиною, яка належить тільки собі. Він перш за все належить Україні. І будь-які непередбачені або екстремальні ситуації з президентом можуть серйозно вплинути на безпеку країни, призвести до можливих загострень всередині держави. І оскільки він — президент воюючої країни, то я впевнений, що є багато мисливців, охочих вкоротити йому життя. А значить, він не може так чинити, використовуючи чартерний літак без охорони тощо. В цьому випадку президент не все врахував і вчинив безвідповідально.

Леонід Кравчук,
перший президент України

 

Пан Порошенко — офіційний мільйонер. Можливо, за часів створення бізнесу він нажив первинний капітал злочинним шляхом. Але це не доведено поки навіть геніальними детективами з українського сегменту соцмереж.

Всі критики новорічних Мальдів уже відповіли дзеркалу на питання, чому самі в святкові дні скуповувалися в магазинах і розважалися, а не перераховували гроші на армію і не їхали на фронт?

Вина Порошенко, мабуть, тільки в тому, що він міг прорахувати подібну реакцію і провести ці дні, припустимо, в Буковелі. Навряд чи дешевше за Мальдіви.

Андрій Кокотюха,
письменник, кіносценарист

  

Ні для кого не було секретом, що Петро Порошенко любить і вміє робити гроші. За часів його президентства нюх до комерції не затемнився, а навпаки. Компанії, афілійовані з президентом, заробляють не тільки в кондитерській галузі і автомобілебудуванні, але і в обороні, енергетиці, цінних паперах і т. д. Активно зростає невеликий сімейний банк глави держави, поки інші українські банки переживають труднощі.

Але жодне журналістське розслідування про комерційні угоди чинного президента не викликало такого обурення в суспільстві, як матеріал про його відпочинок на Мальдівах. Навіть помпезний маєток в Конча-Заспі з будинком, схожим на резиденцію президента США, церквою і іконами, написаними з членів сім'ї, мало кого здивував. А ось відпочинок в стилі арабського шейха президенту злиденної воюючої країни не пробачили.

Розслідування програми Схеми однозначно завдало Петру Порошенку більший іміджевий удар, ніж усі гучні заяви опозиційних політиків, разом узяті.

Чи мав право офіційний мільярдер, яким є президент України, так відпочивати? Чому б і ні? Країна ж дозволила йому так заробляти. Як казав один з придворних політологів, "хто добре працює, той добре і відпочиває". Мальдівський вояж — це великий етичне питання до Mr. Petro Inkognito, але до нього є питання і набагато серйозніші.

Тетяна Даниленко,
телеведуча, журналіст телеканалу ZIK

 

Гарно жити не заборониш. А якщо серйозно, то якщо ставку верховного головнокомандуючого, яка за Конституцією має бути на території України, з 1 по 8 січня таємно перенесли на Мальдіви, то сам головнокомандувач повинен піти у відставку.

Людмила Горделадзе,
директор київського кінотеатру Жовтень

 

Може. Давайте підемо від протилежного: а чому він не може відпочивати на Мальдівах? Я знаю цю патетику, мовляв, у нас війна і так далі. Ну тоді давайте не святкувати Новий рік, ставити ялинку, давайте не будемо займатися сексом, тому що війна. Це стара пісня.

Але мене в цій історії інше хвилює. Наші [журналісти] про це звідки дізналися? Хтось злив. А хто злив? Ну, я думаю, що це Сполучені Штати. Хто ще міг знати, що під вигаданими іменами люди бронюють, беруть чартерний рейс, і ось ця точна цифра в $500 тис.

Ірина Медушевська,
блогер

 

З точки зору громадянина України, який задекларував мільйонні доходи і може собі дозволити відпочивати на зароблені гроші на будь-яких курортах, — так, має право, якщо є таке бажання.

Більше того, в українському суспільстві багаті люди, які створили бізнес, робочі місця і платять великі податки в бюджет повинні бути в респекті. І активна молодь повинна брати з них приклад. Як в США, наприклад, беруть приклад з Ілона Маска або поважають Опру Уїнфрі. Вони зробили себе самі. Це надихає.

Але є й інша сторона. Це посада президента в країні, яка є найбіднішою в Європі і в якій де-факто йде війна.

Андрій Худо,
глава наглядової ради Холдингу емоцій !FEST
(креативні проекти і ресторани, в тому числі львівська Криївка)

 

Хто б міг подумати, що 100 років протиприродного добору накладуть такий страшний відбиток на наш менталітет, що, навіть визнавши приватну власність, підприємництво, свободу волі, віросповідання і пересування, ми все одно будемо нести в собі відбиток комунізму ще багато років.

Комунізм, стверджуючи про те, що в світі не повинно бути бідних, насправді щосили боровся з тим, щоб не було багатих. "Президент не повинен їхати на Мальдіви тому, що я не можу" — це комунізм. Чистий, затьмарений, той самий, який пахне розстрілами без суду, маузером, махоркою і п'яною матроснею.

Ми повинні усвідомити, що бізнес — це теж приватна власність. І якщо людина заробила гроші, вона може бути ким завгодно, але має право розпоряджатися цими грошима на власний розсуд. Найголовніше: боротьба за незалежність і європейські цінності — це не тільки іспит для президента, який нерідко його провалює, а й школа для всіх нас. А, як відомо, матрос з револьвером університетів не кінчав.

Ельдар Нагорний,
директор з розвитку IT-аутсорс
компанії QArea, засновник Школи маркетингу SMS

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.