NV.UA

Новое Время 24/7

Найкращі публікації та точки зору на сайті за тиждень
Найкращі погляди тижня

Епідемія кору. Досі сумніваєтеся чи вакцинуватися?

 

Євген Комаровський,

педіатр, автор кількох популярних книг для батьків

 

Давайте поглянемо на історію хвороби кору. Скільки існує людство, стільки поруч з ним існує і кір. У всі часи всі люди на земній кулі хворіли на кір. До чого приводила така загальна захворюваність? Ніколи не було так, щоб вмирало менше 1% хворих. У всі часи 1 зі 100 завжди вмирав. Хворіли саме діти. Коли на Землі з'явилися антибіотики, смертність зменшилася в 10 разів. Стала вмирати 1 дитина з 1000. Не тому, що антибіотики вбивають кір — це вірусна інфекція. Але під час кору часто виникають бактеріальні ускладнення, здатні вбити людину. Ліквідувавши ускладнення, ми прийшли до того, що вмирати став 1 із 1000. Суспільство може взагалі не розглядати тему вакцинації від кору. Тоді кожна дитина хворітиме, 1 зі 100 вмирати, а 2-3 отримають ускладнення у вигляді менінгоенцефаліту і залишаться, вибачте, без мізків. Ось ціна, яку суспільство може заплатити за кір. Або ж суспільство може робити цю процедуру.

 

  

 

 

Коротке резюме по закону про Донбас

 

Мустафа Найєм,

народний депутат (БПП)

 

Хто визначає межі окупації. Межі та перелік тимчасово окупованих населених пунктів в Донецькій і Луганській областях будуть визначатися президентом України. Ця норма частково суперечить положенням Конституції, в якій не передбачені такі повноваження президента. З якого моменту буде відлік початку окупації. Це один з найбільш спірних моментів документа. У законопроекті не вказана точна дата окупації. Є тільки відсильна норма до закону про Крим. Хто несе відповідальність за шкоду під час окупації. Законопроект однозначно покладає всю відповідальність за моральний і матеріальний збиток, заподіяний Україні на Російську Федерацію. Погана ж новина в тому, що не вказані ні період, ні умови заподіяння такої шкоди, ні територія, на якій це сталося.

 

 

                                     

 

Неприємна правда про Донбас

 

Андрій Цаплієнко,

військовий кореспондент, телеканал 1+1

 

Ніякого перемир'я на Донбасі зараз немає. Бойовики застосовують важку артилерію, міни калібром 120 мм, а також проводять диверсійні дії. У той момент, коли ми перебували у відрядженні в зоні АТО, в районі Зайцевого, двічі були спроби диверсійних груп проникнути на територію, підконтрольну Україні. Кого підтримують жителі, що залишилися на Донбасі, — Україну чи "русский мир", — не чекайте від мене якихось узагальнень. Правда в тому, що люди похилого віку, чиї діти або онуки втратили роботу через військові дії і влаштувалися в так звані силові структури так званих ДНР і ЛНР, звичайно, будуть підтримувати своїх найближчих родичів, фактично, — бойовиків. Я не хочу екстраполювати цю ситуацію на всіх жителів Донбасу, але в окремих випадках ми такий ефект спостерігали.

 

 

 

 

Фактор ворога. Що росіяни думають про українців

 

Лев Гудков,

російський соціолог, директор Аналітичного центру Юрія Левади (Левада-Центр)

 

Україна — перший ворог Росії після США. Такі настрої демонструє нове опитування "Левади-центру". Ці результати цілком очікувані, адже починаючи з 2014 року, розгорнута абсолютно екстраординарна за інтенсивністю пропагандистська антиукраїнська і антизахідна кампанія. Її мета — дискредитація запланованого курсу на інтеграцію України з Європейським Союзом, і з іншого боку, — прихильників реформ, демократів і лібералів самої Росії. Збереження цієї кампанії є надзвичайно важливим, хоч її інтенсивність і дещо змінюється протягом останніх трьох років. Проте, сильний і вагомий ефект пропаганди збережеться на довгі роки. Я сказав би, що негативне ставлення до українців зберігається на тому ж рівні. Воно досягло свого максимуму і навряд чи може зростати.

 

 

 

 

Сімейний бізнес генерального прокурора

 

Христина Бердинських,

журналіст НВ

 

Готуючи статтю про генерального прокурора, я вирішила подивитися, чи є якісь новини, пов'язані з сімейним бізнесом Юрія Луценка. В останні роки в медіа обговорювали кілька тем. У березні 2016-го мій колега з'ясував, що колишній бізнес Ірини Луценко, депутата БПП і дружини генпрокурора, зараз пов'язаний з екс-регіоналом Володимиром Зубиком. Інша історія більш скандальна. Йдеться про вересень 2016 року. Інтернет-видання Наші гроші з'ясувало, що син Луценка заробляє на оренді квартир в центрі Києва по вул. Еспланадна. Здавалося б, нічого особливого. Але всі 8 приміщень, які здавалися в оренду, належали Світлані Риженко. Це пенсіонерка з Київської області, і, як виявилося за дивним збігом обставин, вона працювала в компанії Ірини Луценко. Звідки у пенсіонерки гроші на 8 квартир в центрі Києва, жінка не змогла пояснити.

 

ТОП-5 ПУБЛІКАЦІЙ

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.