NV.UA

Новое Время 24/7

Найкращі публікації та точки зору на сайті за тиждень
Найкращі погляди тижня

Бумеранг Порошенка. Що розкрило гучне розслідування Al Jazeera

    

Сергій Лещенко,

народний депутат, БПП

 

Катарський телеканал, який намагається стати одним зі світових мас-медіа, відкрив очі на те, що багато хто підозрював, але не бачили свідчень. Я брав участь в зйомках великого розслідування Al Jazeera. Ще в травні минулого року. Тому відразу виключаю теорію змови, ніби матеріал був просто зливом документа, приуроченим до якихось подій в Україні або світі. В рамках розслідування Al Jazeera було представлено на суд громадськості судове рішення про так звану спецконфіскацію $1,5 млрд Януковича — якою так пишається діючий генпрокурор Луценко, використовуючи її для нарощування політичних дивідендів. Тепер же виявилося, що рішення суду є великою фікцією, і, власне, тому було спеціально видалено з відкритого реєстру. Саме рішення стосується незавидної долі такого собі Аркадія Кашкіна, який за $500 продав паспортні дані Курченку і на ім'я якого була зареєстрована одна з компаній, які брали участь в аферах сім'ї Януковича. Однак з'ясувалося, що ніякої вирішальної ролі Кашкін не грав і не бачив ні Януковича, ні Курченка, ні Арбузова.

 

 

 

Велика війна. Якщо Путін піде в атаку

 

Дмитро Орєшкін,

російський політолог

 

У відносинах Росії і України навряд чи відбудуться якісь кардинальні зміни в 2018 році. Російські війська не посунуться назад, а українські війська не почнуть приєднання або повернення Донбасу. Істотний рух швидше принесе авторам більше негативу, ніж позитиву. Якщо Путін піде в атаку, він отримає ще один цикл санкцій, ослаблення внутрішньополітичних позицій. Вдруге в одну і ту ж річку увійти не можна — вторинне приєднання Донбасу російське населення не потішить. Якщо Порошенко піде в атаку, то він не отримає підтримку Заходу — будуть тільки жертви і труднощі з фінансуванням. Ні Путіну, ні Порошенку йти на серйозні операції нецікаво.

 

                                     

 

Цинічна заява. Над ким знущається Лавров

   

Леонід Кравчук,

перший президент України

 

Кілька років тому, коли в Україні змінилася влада, питання про виконання Будапештського меморандуму опинилось на порядку денному. І тоді, я нагадаю, міністр Лавров сказав, що Росія не виконуватиме меморандум, оскільки в Україні, на їхню думку, встановилася незаконна влада. Тепер позиція змінилася. Глава російського МЗС заявив, що вони нібито не порушували Будапештський меморандум, тому що, мовляв, не застосовували проти України ядерну зброю. Хоча в Будапештському меморандумі чітко записано, що країни, які підписали меморандум, не застосовуватимуть або загрожуватимуть Україні ядерною, а також будь-якою іншою зброєю. Зараз йде війна на Донбасі, там використовується російська зброя, проти української держави воюють російські солдати і спецслужби. У мене питання: як може людина при здоровому глузді говорити подібні речі? Єдине, що можна сказати з цього приводу, — це знущання. Але якщо Лавров думає, що він знущається над Україною, то він помиляється. Він знущається над самим собою.

 

 

 

Нас ніхто не пожаліє

 

Павло Казарін,

ведучий телеканалу ICTV, оглядач Крим. реалії

 

Знаєте, що відрізняє румунські дороги? Місцеві водії блимають дальнім, попереджаючи про поліцію. А ще вони сигналять, якщо ти дотримуєшся швидкісного режиму і правил. Ті правила, які вони самі встановили для своєї країни. З дитинства привчають не ходити зі своїм статутом у чужі монастирі. Але в деяких країнах життя за місцевим статутом засуджується тими, хто цей статут затвердив. І це те, що відрізняє більш успішних сусідів від тих, що менш успішні. Подорожі дають щеплення від ілюзій. Кожна країна еквівалентна своїм жителям. Якість доріг, чистота узбіч, доглянуті вулиці — ми складаємо свої враження не тільки про місце, але і про людей. Тому що їхній суспільний простір говорить про їхню здатність домовлятися. Створювати інститути. Встановлювати правила. Дотримуватись правил.

 

 

 

Зміни без перерви

 

Іван Міклош,

екс-міністр фінансів Словаччини, співголова Стратегічної групи радників з підтримки реформ (SAGSUR)

 

Говорити про майбутнє або навіть намагатися спрогнозувати майбутнє — завжди дуже ризиковане заняття. Реальність зазвичай відрізняється від будь-якого передбачення. 2018 рік буде специфічним в Україні, оскільки йдеться про рік перед президентськими і парламентськими виборами в 2019-му. В кожній демократичній країні політичний цикл впливає на політику. Політична воля, рішучість і готовність проводити реформи зазвичай слабкі в цей період, головним чином, тому що реформи означають невизначеність і зміни, а люди побоюються змін в принципі. Незважаючи на це "передвиборне правило", я вважаю, що ситуація в Україні специфічна, і у країни немає часу для послаблення реформістських зусиль.

ТОП-5 ПУБЛІКАЦІЙ

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.