Світ

Залізний аргумент

Скуті одним ланцюгом
Хочете купити цю статтю?

R ail Baltica — міжнародна залізниця, яка з'єднає Таллінн (Естонія) з Берліном. Дорога пройде через балтійські країни, далі — через Центральну Європу і вийде на рубежі Західної. Кінцева станція — Берлін (Німеччина). Втім, вже є ідея довести залізничну колію аж до Італії. Заявлена ​​мета — зростання пасажиро- та вантажопотоків. Європарламент визначив проект Rail Baltica частиною пан'європейського коридору №1, який включає також автодорожню частину (Via Baltica) і відгалуження на Калінінград (Via Hanseatica).

Нова дорога необхідна Північній Європі для розвитку транспортних можливостей в південному напрямку. Для країн Балтії проект Rail Baltica — також вельми важливий крок у бік поліпшення внутрішньої і зовнішньої комунікації.

Сьогодні, щоб дістатися з Риги до Таллінна автобусом, потягом або навіть літаком, з огляду на час проходження всіх процедур в аеропорту, буде потрібно не менше чотирьох годин плюс досить високі витрати. Після запуску Rail Baltica на це піде менше двох годин. З Риги до Кауна

Щоб прочитати статтю повністю,