Світ

Залізний аргумент

Скуті одним ланцюгом

R ail Baltica — міжнародна залізниця, яка з'єднає Таллінн (Естонія) з Берліном. Дорога пройде через балтійські країни, далі — через Центральну Європу і вийде на рубежі Західної. Кінцева станція — Берлін (Німеччина). Втім, вже є ідея довести залізничну колію аж до Італії. Заявлена ​​мета — зростання пасажиро- та вантажопотоків. Європарламент визначив проект Rail Baltica частиною пан'європейського коридору №1, який включає також автодорожню частину (Via Baltica) і відгалуження на Калінінград (Via Hanseatica).

Нова дорога необхідна Північній Європі для розвитку транспортних можливостей в південному напрямку. Для країн Балтії проект Rail Baltica — також вельми важливий крок у бік поліпшення внутрішньої і зовнішньої комунікації.

Сьогодні, щоб дістатися з Риги до Таллінна автобусом, потягом або навіть літаком, з огляду на час проходження всіх процедур в аеропорту, буде потрібно не менше чотирьох годин плюс досить високі витрати. Після запуску Rail Baltica на це піде менше двох годин. З Риги до Каунаса можна буде доїхати за півтори години.

До того ж нова залізниця вписується в загальну стратегію ЄС, що обумовлюється екологічними вимогами, а саме необхідністю скоротити перевезення вантажів автомобільним і морським транспортом. Залізничний транспорт — ефективне рішення, адже поїзди, які слідуватимуть цим маршрутом, використовують електричну тягу, а не дизель. Згідно з міжурядовими угодами, будівництво дороги має бути завершено в 2025 році. У 2026 році почнеться її експлуатація. "Реалізація проекту Rail Baltica повинна докорінно змінити вектор транзиту зі сходу на захід на транспортування пасажирів, вантажів і пошти — з півночі на південь", — резюмує для НВ Вієстурс Ліегіс, керуючий партнер Amrop Executive Search Ukraine.

grafik

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.