Світ

Мисливці за привидом

Оборонний бюджет Збройних сил Латвії зростає рекордними темпами
Хочете купити цю статтю?

Курс Росії на мілітаризацію і агресію по відношенню до сусідів змушує Ригу вдаватися до контрзаходів відразу на двох фронтах. Оборонний бюджет Збройних сил Латвії зростає рекордними темпами. Масованої російській пропаганді протистоїть нова інформаційна політика республіки

 

Галина Корба

 

 

У вересні для країн Балтії грянув грім. Вірніше, масштабні російсько-білоруські навчання Захід-2017. Протягом декількох тижнів військові сили, чисельність яких, за даними НАТО, склала близько 100 тис. чоловік, грали на нервах Альянсу, проводячи бойові маневри прямо біля його східних кордонів.

Масштаб навчань шокував найближчу сусідку Росії — Латвію. Хоча, здавалося, їй до демонстративних витівок Москви не звикати: у 2016 році російські військові літаки і кораблі наближалися до її кордонів 209 разів, у 2015 році — понад 270 разів, а в 2014-му — понад 250 разів.

Але цього разу провокація Росії викликала в Ризі обурення. Міноборони Латвії заявило, що вчення радше нагадували репетицію "широкомасштабного конвенційного нападу широким фронтом". А німецьке видання Bild з посиланням на джерела в західних спецслужбах відзначило, що Захід-2017 були не інакше як "тренуванням із захоплення країн Балтії", самого уразливого, з російської точки зору, регіону НАТО.

Але Латвія давно не чекає милості від Росії. В останні три роки Рига здійснила безпрецедентні заходи щодо посилення своєї обороноздатності. У червні 2016 року країна схвалила нову Концепцію національної безпеки, почала впроваджувати масштабні програми з підготовки кадрів і переозброєння армії, а головне — рекордно збільшила оборонний бюджет з 0,8% ВВП в 2014 році до 2% ВВП в 2018-му.

І такі вливання дали результат. Якщо в 2014 році, згідно з даними Східного дослідного центру з Польщі, оборонні сили Латвії вважалися найслабшими в регіоні, то в 2016-му аналітики британського агентств

Щоб прочитати статтю повністю,