Україна

Плечем до плеча

Відносини США і України будуть зміцнюватися. З двох причин

Відносини США і України будуть зміцнюватися. З двох причин

 

Вільям Тейлор,
посол США в Україні в 2006-2009 роках

 

 

О дна з причин — загадкова, інша — головна. Загадка полягає в тому, чому президент Дональд Трамп так рветься поліпшити відносини з Росією. Цього не повинно статися, в усякому разі до того часу, поки росіяни не покинуть Донбас і не припинять вбивати українців. Головна причина ж в тому, що поки РФ не стане поважати своїх сусідів, складно буде відновити колишній світовий порядок. І Україна в цьому контексті важлива для США.

Коли Росія вторглася в Україну, вона порушила ключові норми міжнародного права, які дозволяли Європі жити в світі і процвітати протягом 70 років після Другої світової війни. Зараз Сполучені Штати і Захід намагаються відновити цей ліберальний світопорядок. Росія ж прагне нав'язати свою альтернативу: розширювати сфери впливу великих держав за рахунок інших держав. Тому рішення "російської проблеми" має принципове значення для стабільності і безпеки і Європи, і всього світу.

Уряд США разом зі спецпредставником Куртом Волкером, який тісно взаємодіє з Україною, Німеччиною, Францією та іншими європейськими країнами, вже підтримав введення на Донбас миротворчої місії ООН. При цьому антиросійські санкції повинні бути збережені (а в разі необхідності, навіть посилені). Крім того, варто продовжувати курс на військову підтримку України, оскільки головна мета даного процесу — повернення Донбасу під повний контроль України.

Сполучені Штати і Захід намагаються відновити ліберальний світопорядок

Цього результату можна досягти в два етапи: спершу забезпечити перехідний період з міжнародним контролем над територією; потім повернути Україні повний контроль над Донбасом. У складі потужного миротворчого контингенту ООН не повинно бути представників країн, що беруть участь в конфлікті, тобто необхідно виключити Росію, тим самим забезпечивши виведення російських військ з території Східної України. Це дасть можливість гарантувати безпеку жителям Донбасу, а Україна отримає можливість контролювати ситуацію на всій протяжності 200-кілометрового кордону з Росією. Верховній раді доведеться затвердити розгортання такої миротворчої місії.

Протягом цього перехідного періоду цивільні правоохоронні функції — поліція, суди, управління у справах тимчасово переміщених осіб — могли б перебувати в компетенції міжнародної адміністрації під керівництвом ООН. Коли на Донбасі буде відновлена безпека і завершена підготовка до проведення місцевих виборів, українські громадяни знову зможуть взяти участь у виборах в тому режимі, що і вся інша Україна. Важливе значення матиме дозвіл брати участь в голосуванні тимчасово переміщеним особам. Децентралізація державної влади в Україні повинна тривати. Це принесе користь всій Україні, включаючи Донецьк і Луганськ.

Очевидно, що це складне завдання, яке вимагатиме від України політичної волі, здатності йти на компроміс і переконувати тих, хто стане виступати проти. У всіх переговорах представники США і України будуть тісно співпрацювати один з одним, йти пліч-о-пліч. Реформи в економіці, політиці і секторі безпеки повинні бути проведені в Україні за підтримки сильних і незалежних ЗМІ і громадянського суспільства. Партнерство саме в цих сферах визначить американсько-українські відносини у 2018 році.

2018 КОРОТКО

Україну відвідають 500 іноземних волонтерів. В рамках програми Go Global вони будуть навчати школярів англійської мови. В цілому програма охопить близько 85 тис. дітей

Всі матеріали номеру

© 2014-2021, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.