Світ

Світ у 2018

Політичні лідери, бізнесмени, історики, економісти та вчені прогнозують, якими будуть світ та Україна у 2018 році

Давайте йти вперед

 

Віталій Сич,
головний редактор НВ

     

У нас в журналі є розділ Річ. Там за допомогою односторінкової інфографіки ми намагаємося доступно розповісти про останні технологічні інновації та інші сміливі рішення, втілені в життя. Щоразу, коли відділ інфографіки надсилає мені ідеї для наступного номера, я думаю: чорт, як же далеко від нас пішов світ!

— У Китаї запущений найшвидший рейковий потяг у світі — Fuxing CR400, який рухається зі швидкістю 350 км/год.

— Очолювана Ілоном Маском американська компанія Tesla представила першу електровантажівку Tesla Semi Truck, здатну проїхати на одному заряді 800 км, — в рази більше, ніж конкуренти. Це перший в світі концепт електровантажівки з точно розрахованими витратами енергії і ціною.

— У травні 2018-го в китайському Шанхаї відкриється унікальний п'ятизірковий 19-поверховий готель Songjiang InterContinental Hotel — новобудова буде розташовуватися в колишньому будівельному кар'єрі. Під час зведення одного лише готелю було запатентовано 39 технологічних інновацій, включаючи зміну складу бетонної суміші для збереження її властивостей при перекачуванні на глибину 77 м.

В Україні ж зовсім інший порядок денний. Але я хотів би, щоб ці повістки почали зближуватися. Я хотів би, щоб в Україні знали, куди рухається інший світ і де він буде завтра. І я хотів би, щоб в українських бізнесменів і політиків з'явився горизонт планування, який не був би обмежений наступними виборами до Верховної Ради.

А що може допомогти задуматися про майбутнє краще, ніж спільний проект з британським The Economist Світ в 2018?

Воістину, спілкування з людьми — двигун прогресу та інструмент збору ідей. Нещодавно мій приятель і рекламіст Андрій Федорів, виокремлюючи суть бренду НВ, запропонував описати його одним словом — Нове. "Ви — про все нове, про нових політиків та ідеї, про те, що буде завтра, ви — про майбутнє", — сказав він. Інший мій старий знайомий і піарник Денис Казван на якийсь нещодавній вечірці емоційно — а він все робить емоційно — переконував мене, що НВ повинен купити ліцензію у британського журналу The Economist і зробити спільний проект Світ у 2018. Це дуже крута штука, сказав він тоді, це про майбутнє, це для вас.

Все зійшлося. Я одразу ж загорівся створити цей проект в рамках НВ і зробити його зрозумілим та доступним в Україні для великої кількості людей. Не всі українці купують і читають The Economist — тим більше цей випуск за 13 фунтів стерлінгів (470 грн).

Місяць роботи редакції у вихідні, паралельно зі здачею звичайних номерів — і ви тримаєте в руках 176-сторінковий випуск, майже втричі більше, ніж звичайно. 80% контенту тут — прогнози в галузі міжнародної економіки, науки, культури і політики. 20% — наш, український контент.

Серед авторів — мер Токіо і керуючий Гонконгу, прем'єр-міністри Ізраїлю і Бутану, президент України і лідер опозиції Росії. Тут про майбутнє говорять ті, хто його робить. Є що почитати і над чим задуматися.

 

 

Мислити позитивно

 

Віктор Іванчик,
генеральний директор і засновник
агропромислового холдингу Астарта

 

 

У світі 2018 року всім нам важливо розвинути навички позитивного мислення. Це досить складна робота над собою. Але благополучне майбутнє, на яке ми покладаємо такі великі надії, починається з оптимізму.

Насправді в кожному з нас цей оптимізм є. Як його вивести на світло? Моя думка: не скаржитися, не звинувачувати, не втягуватися у "війну всіх проти всіх", а поліпшити те, що сьогодні залежить від тебе. Бути в хорошій компанії — людей, яких ви вважаєте моральними прикладами і знавцями своєї справи, книг і історій, які надихають і вчать. І ділитися позитивом самим.

Є духовне правило: якщо тобі погано — допоможи іншому. І це теж спосіб пробудити позитивні зміни в нашому суспільстві. Сьогодні я хочу поділитися своєю впевненістю в тому, що в атмосфері саморозвитку і доброзичливості ми зможемо багато чого досягти.

 

 

Organic and Creative

 

Андрій Ставніцер,
співвласник і головний виконавчий директор порту ТІС,
партнер SD Capital

 

Т акою я бачу свою країну у 2018-му і на багато років вперед. Земля і ідеї — ось чим ми багаті насправді, хоча іноді і самі так не вважаємо. Ще почуття гумору, але його складніше монетизувати.

Нашу природу і нашу винахідливість складно зіпсувати і неможливо стримати — жодній політичній кризі це не під силу. Взяти хоча б індустрію IT. Поки її ніхто не "стриг", вона виросла вже до 100 тисяч крутих фахівців і майже $3 млрд річного обороту. І це за неповних 10 років. Без допомоги держави.

Тому я пропоную триматися вічних цінностей і не просити ні у кого допомоги. Не заважайте — і буде збс! У нас є талант, чорнозем, зерно, м'ясо, у нас є мед, фрукти і овочі, соняшникова олія, авіабудування і ще багато справжніх багатств.

Всі ці галузі розвиваються кожного дня, всупереч мораторіям, політичним ризикам та революціям дахів. Завдяки, напевно, креативності, почуттю гумору і натиску українських бізнесменів. У 2018 році відбудеться подія, важлива для мене особисто і, не побоюся цього твердження, для українського інвестклімату в цілому: ми відкриємо зерновий термінал Cargill в порту Південний. Найбільший інвестиційний проект останніх років почне працювати і приносити країні користь. Cargill прийшов до нас у 2015-му. Чи було тоді гірше, ніж зараз? Я вважаю, що було. А значить, великі іноземні інвестори в Україні можливі, це не фантастика. Просто нам потрібно трохи їх підтримати. Навчити їх спеціалітету. Почуттю гумору в тому числі. Нам критично потрібні великі інвестори. Ми в змозі нагодувати світ, вони — задати ринку нові стандарти і правила гри. Perfect match.

Завдання моєї команди — привести таких великих гравців в різні сектори економіки. І це, можливо, зіграє роль для України більшу, ніж будь-які реформи і політичні потрясіння. Складно прогнозувати майбутнє, його просто створювати. Тому хорошого нам усім року! Органічного, повного ідей, сил і почуття гумору. Буде краще. Так переможемо.

 

 

Мій порядок денний

 

Ігор Ліскі,
підприємець, співзасновник
Українського інституту майбутнього

 

С ьогодні світом править невизначеність, і час все більше стискається. Все рухається і змінюється з небаченою швидкістю. Зміни стосуються всього: технологій, підходів в економіці, освіти, комунікацій і навіть суспільних відносин. Багатьох така швидкість лякає, і вони з тугою згадують старі добрі часи, хтось бачить в цьому додаткові можливості і відчайдушно розбігається в надії вскочити в поїзд, що мчить у майбутнє.

Чи є в цьому поїзді майбутнього місце для України? Щоб у нас з'явився шанс, потрібно почати бігти в правильному напрямку, і бігти швидко. Потрібно розлучитися з ностальгією за старою радянською економікою з її плановістю, масштабністю і величчю. Це минуле, там йому і місце, взяти потрібно лише те, що можемо забрати, те, що можемо розвинути. І головне — продати на конкурентному світовому ринку.

Боляче і дорого витрачати обмежений ресурс — в першу чергу інтелектуальний — на неефективні держпідприємства і застарілі підходи. Критично важливо зосередитися на точках зростання нової економіки, здатної конкурувати глобально. Потрібно змінюватися і віддавати собі звіт в тому, що нас з усім нашим "потенціалом", про який ми не перестаємо говорити ось уже 26 років, ніхто в світі не чекає. Нам потрібна своя історія успіху, щоб довести в першу чергу собі, що ми вміємо творити. Досить озиратися назад, давайте йти вперед.

В економіці майбутнього важливо розуміти, що бізнес — це не тільки про гроші. Це про ідею, місію та філософію, яка повинна чіпляти і надихати команду, інвесторів і потенційних клієнтів. Економіка майбутнього передбачає нові походи в усьому, і саме у цьому може бути наша перевага, адже в багатьох галузях класичної економіки ми безнадійно відстали.

 

 

Новое Время стало ексклюзивним ліцензіатом друкованої версії «World in 2018» російською мовою в Україні. За умовами ліцензії, наданої The Economist Group, передплатникам digital-версії журналу будуть доступні 5 перекладних статей з британського випуску і повна версія розділу про Україну, підготовленого редакцією журналу Новое Время.

Повне видання «Світ у 2018» ви зможете придбати в редакції або в звичайних точках продажу журналу Новое Время.

Всі матеріали номеру

© 2014-2021, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.