Україна

Мир та розвиток

Петро Порошенко про мир та розвиток

Президент України Петро Порошенко — про єдиний можливий шлях для успішної країни

 

Петро Порошенко,
президент України

 

 

Цей 17-й, на відміну від того, залишиться в нашій історії з явним позитивом — як рік введення вільних безвізових поїздок для громадян України в країни Євросоюзу. Безвіз, завойований за допомогою імплементації важливих реформ і початку дії Угоди про асоціацію, знаменує собою остаточне завершення пострадянського періоду і наш безповоротний розрив з імперією.

Угода про асоціацію — дорожня карта подальших фундаментальних змін, що наближають Україну до копенгагенських критеріїв членства в найпрестижнішому союзі миру. Під час саміту Східного партнерства я окреслив контури подальших кроків. Це асоціація з Шенгенською зоною, приєднання до Митного союзу ЄС, Енергетичного союзу і Єдиного цифрового ринку. Секторальна інтеграція фактично перетворить східні кордони країни на кордони ЄС ще до того, як ми де-юре приєднаємося до ЄС.

Членство в Євросоюзі, як і вступ до НАТО, безумовно, залишаються нашою стратегічною метою. Оскільки це перспектива явно не 2018 року, і не наша справа, як сказано в Писанні, знати часи і строки, зазначу лише, що я твердо переконаний в її реалістичності. 

2017-й став роком відновлення економічного зростання: збільшення ВВП за підсумками останніх дванадцяти місяців перевищить 2%. І це незважаючи на те, що  ініційована ура-патріотами економічна блокада Донбасу, за оцінками НБУ, принесла близько $2 млрд чистих втрат у торговому балансі. Ми недорахувалися близько 1% зростання ВВП і отримали стагнацію в промисловості. Проте позитивний тренд зберегти вдалося.

Хороша новина в тому, що зламана багаторічна тенденція падіння через війну, втрату значної частини індустріального потенціалу, економічну агресію з боку РФ. Але приводу для феєрверку немає. Такі темпи — категорично незадовільні для стабільного розвитку економіки і відновлення рівня життя. Саме тому ми шукаємо нестандартні, нетривіальні і ліберальні рішення для поліпшення інвестиційного клімату, прискорення економічного зростання, створення нових робочих місць.

Наприклад, я запропонував замість податку на прибуток ввести податок на виведений капітал. Це звільнить кошти для розвитку бізнесу, оскільки оподаткування торкнеться лише тієї частини прибутку, яка не спрямована на розширення або створення виробництв. Сподіваюся, нововведення почне діяти з 1 січня 2019 року. А поки впровадимо розстрочку на сплату ПДВ на імпортне обладнання для розширення та модернізації виробництва.

Також я закликав уряд продовжити мораторій на перевірку малого і середнього бізнесу. Великий бізнес і найбагатші громадяни пережили кризу завдяки запасу міцності, накопиченому за минулі роки. Найбідніших держава підстрахувала субсидіями. А ось середній клас за все заплатив з власної кишені. Його відновлення після важких випробувань останніх років вважаю пріоритетом. Саме цей соціальний шар гарантує невідворотність європейського і демократичного курсу, а значить — повинен бути численним і впливовим.

Для поліпшення інвестиційного клімату підписав закон, що забороняє «маски-шоу» силовиків на підприємствах. При цьому з'явиться Державне бюро фінансових розслідувань, в діяльності якого буде переважати інтелектуально-аналітична складова протидії злочинності в сфері економіки і фінансів.

Законодавчі ініціативи, що стосуються упорядкування земельного кадастру, а також децентралізації земельних відносин, наблизять нас до головної битви за запуск прозорого ринку землі, за право мільйонів приватних власників вільно розпоряджатися земельними ділянками.

15 грудня 2017 року запрацював новий Верховний суд, протягом року буде дано старт створенню Антикорупційного суду. Гроші в бюджеті на цю інституцію вже передбачені, але потрібно пройти всі етапи схвалення закону і формування складу суддів.

Цей 17-й, на відміну від того, в XX столітті, залишиться в нашій історії з явним позитивом

Події кінця 2017-го показали, що антикорупційна інфраструктура вимагає більш активного захисту з боку президента. Особливо наголошую на гарантіях незалежності НАБУ. Вважаю неприйнятними будь-які форми тиску на цей орган. Як з боку політичного істеблішменту, так і з боку групи підтримки цього органу, яка агресивно нав'язує йому списки "клієнтів" з політично забарвленими "вироками".

Втім, інсектициди й протимоскітні сітки — не єдині способи для боротьби з комарами. Іноді їх так багато, що краще осушити болото. Ми знищили найбільш поширені корупційні схеми, скоротивши тіньові потоки на десятки мільярдів за рахунок ProZorro, системи автоматичного відшкодування ПДВ, відмови від російського газу і припинення дотування Нафтогазу.

Втомлене і значною мірою зневірене суспільство все ще не відчуває позитивних змін. Що робити владі в такій ситуації? Працювати краще, виправляти помилки і дякувати за критику тим, хто найняв нас на цю роботу. Сподіваюся, коли почнеться передвиборна кампанія, влада зможе сказати: "Не все зроблено з того, що ми обіцяли, і не все, чого ви хотіли. Але країна сьогодні в кращому стані, ніж була у 2014-му, і ми з вами — на правильному шляху".

Тим часом ворог продовжує дестабілізувати ситуацію всередині країни. Але хіба заради цього армія тримає фронт? Питання риторичне. Ми даємо таким спробам відсіч. Опоненти влади вже вступили в активну фазу передвиборчої кампанії, деякі навіть не гребують брати гроші Москви.

У 2018-му країна продовжить впевнено розвиватися. В Україну прийдуть серйозні інвестори. В об'єднаних територіальних громадах будуть пожинати все більш щедрі плоди децентралізації. Оновлені суди винесуть перші вироки високопоставленим корупціонерам. Ви побачите ще більше відремонтованих доріг, модернізовані ФАПи в рамках проекту з реанімації сільської медицини. І нове озброєння для армії. Нагодувавши і одягнувши військо, ми можемо дозволити собі використовувати п'яту частину військового бюджету на озброєння і військову техніку. Сам кошторис Збройних сил збільшено ще на 25% і становить 86 млрд грн.

Уже чотири роки ми поєднуємо реформи з оборонними зусиллями щодо захисту країни проти російської агресії. Іншого не дано. Так нехай же слова мир і розвиток об'єднаються в головний покажчик руху на 2018 рік: Мир і розвиток. Для цього нам потрібні не внутрішня боротьба всіх проти всіх, а консолідація зусиль влади, громадянського суспільства, міжнародних партнерів. І це — єдино можливий шлях для успішної України.

Всі матеріали номеру

© 2014-2021, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.