Україна

Класне читання

П'ять найбільш очікуваних книг українською мовою, які вийдуть у 2018 році

П'ять найбільш очікуваних книг українською мовою, які вийдуть у 2018 році

 

Оксана Форостіна,
видавець

 

  

Нассім Ніколас Талеб. Власна шкіра на кону: Приховані асиметрії у повсякденному житті * (Наш Формат)

 

Талеба рідко сприймають спокійно: ним захоплюються, над ним сміються, він дратує. Сам автор, втім, регулярно викидає що-небудь у стилі "на зло бабусі відморожу вуха", так що навіть симпатики часом піднімають брову. Skin in the Game. Hidden Assymetries in Daily Life — перша нова книга Нассіма Талеба після Антикрихкості (2012), якщо не брати до уваги чотиритомник Incerto, доповнений і перевиданий одним комплектом попередніх праць. Термін skin in the game ("своя шкура на кону") знайомий читачам Антикрихкості і блогу Талеба як один із стовпів проповідуваної ним етики: довіряти тільки тим, хто несе особисті ризики за те, про що говорить і що робить. Українською мовою книга вийде наприкінці 2018-го.

 

 

Джон Доер. Міряй важливе. Проста ідея зростання вдесятеро (Yakaboo Publishing)

 

Глобальна прем'єра книги легендарного інвестора Джона Доера Measure What Matters (Міряйте важливе) запланована на березень 2018-го, але, швидше за все, вийде пізніше і в США, і, відповідно, в Україні. З одного боку, це прикладна робота про управлінську методику OKR (Objectives and Key Results), c кейсами YouTube, Google Chrome, Adobe, Better Works, The Gate Foundation, фонду ONE (заснованого лідером групи U2 Боно) і, власне, Intel, де OKR придумав і впровадив Енді Грув, а Доер у нього вчився. Це також зворушлива особиста історія перших кроків Google як великої компанії: Доер — не тільки один з перших інвесторів Google (в 1999 році він вклав в стартап $11,8 млн), він також став наставником Леррі Пейджа, Сергія Бріна і Еріка Шмідта. До речі, Пейдж написав передмову.

 

 
 
Марсі Шор. Українська ніч: Інтимна історія революції *
(Дух і Літера)

 

Безумовно, книга професора Єльського університету Марсі Шор The Ukrainian Night: An Intimate History of Revolution — далеко не перший західний погляд на українську революцію 2013-2014 років. Особливість підходу Шор — в унікальному поєднанні глибокого, трепетного розуміння українського контексту, знання подій тієї зими з перших рук (професор Шор, як і її чоловік — історик Тімоті Снайдер, пильно стежила за подіями в Києві і активно виступала в західній пресі), і "макрозйомки". Бачення української революції в контексті європейської інтелектуальної історії (основної спеціалізації Шор), концепцій істини, правди і "постправди", значення Майдану не тільки для України, але і для сучасної цивілізації і її викликів.

 

 

 

Джошуа Купер Рамо. Сьоме Відчуття. Влада, багатство і виживання в Епоху мереж (Yakaboo Publishing)

 

Цей бестселер за версією The New York Times, The Washington Post і №1 у списку літнього читання-2016 McKinsey буде перевиданий в США у 2018-му в форматі для мас-маркету. У Сьомому почутті Джошуа Купер Рамо, ко-CEO консалтингової компанії Генрі Кіссінджера Kissinger Associates, а свого часу — наймолодший редактор в історії журналу Time, попереджає, що наше повсякдення так само радикально відрізняється від прийдешньої епохи, як Середньовіччя від Нового часу. Мало кого нині здивуєш подібними заявами, але, на відміну від пророків зі світу технологій, Джошуа — фахівець з глобальної політики і першокласний експерт по Китаю (охочий поміркувати про конфуціанство і дзен-буддизм китайською). А його інтерпретація заснована на спостереженнях за сплетінням зв'язків, що овиває нашу планету.

 

 

Юрій Андрухович. Коханки юстиції (Meridian Czernowitz)

 

27 років тому Юрій Андрухович написав роман Рекреації, який відкрив сучасну українську літературу аудиторії, в плани якої, між нами, українська література не входила. Виявляється, для цього він відклав текст, над яким в той час працював. Написавши ще кілька оглушливо успішних книг, Андрухович в цьому році повернувся до "параісторичного роману". І саме з нього починається український літературний рік.

 

 

 

 

 

 

* Офіційна назва книги може змінитися

 

 

 

6 січня 2018 року виповнюється 80 років від дня народження видатного поета, одного з найактивніших представників українського культурного руху в XX столітті Василя Стуса

 

24 серпня на НСК Олімпійський відбудеться традиційний великий концерт групи Океан Ельзи до Дня незалежності країни

Всі матеріали номеру

© 2014-2021, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.