Україна

Кіноафіша по-українськи

Кількість українських фільмів на афішах стабільно зростає

2018-й може стати рекордним за кількістю вітчизняних фільмів, що вийшли в прокат

 

Катерина Богданович,
редактор розділу Культура НВ

 

 

У 2018 році на великих екранах очікується понад 30 повнометражних картин українського і спільного виробництва. Більше половини з них було представлено на зимовому кіноринку Одеського міжнародного кінофестивалю 13-15 грудня. Чималу частку обіцяних дистриб'юторами прем'єр складуть комедії і сімейні фільми.

На 7 березня запланована прем'єра мультфільму Вкрадена принцеса: Руслан і Людмила (режисер Олег Маламуж), а на 21 червня  фільм Бобот Максима Ксенда, історія про 12-річного хлопчика, зіткнення позаземних сил і ожилої трансформаторної будки. 27 грудня на глядачів чекає Інфоголік-2  продовження комедії, що стала однією з найкасовіших українських стрічок цього року.

У секції Work in Progress заявлені шість картин: серед них багатообіцяючі проекти  Брама Володимира Тихого, Вулкан Романа Бондарчука і Коли падають дерева Марисі Нікітюк.

Раніше на європейському кіноринку Connecting Cottbus в Німеччині головний приз в аналогічній секції отримав фільм Ярослава Лодигіна Дике поле за романом Сергія Жадана Ворошиловград. Це ще одна потенційно гучна прем'єра.

В цілому 2018 рік може стати рекордним за кількістю вийшли в прокат українських фільмів. За словами експертів, головна причина розквіту вітчизняного кінематографа  державне фінансування. За підсумками X конкурсного відбору в червні 2017-го право на держпідтримку отримали 78 стрічок, а всього було оброблено 289 заявок. У 2018-му Держкіно виділить з бюджету 520,7 млн грн  майже на 5 млн грн більше, ніж роком раніше. Ще 500 млн грн отримає Міністерство культури на "виробництво і розповсюдження фільмів патріотичного змісту".

 


Сергій Жадан (в центрі) на зйомках фільму Дике поле

Сергій Жадан (в центрі) на зйомках фільму Дике поле


 

Тепер черга за глядачами. З майже трьох десятків прем'єр за 11 місяців 2017 року окупилася, за словами продюсерів, тільки комедія Dzidzio Контрабас. За даними міжнародного сайту Box Office Mojo, вона зібрала рекордні $822,9 тис. (22,3 млн грн). На другому місці фентезі Сторожова застава  бокс-офіс $702 тис. (19 млн грн), але при бюджеті близько 40 млн грн про окупність поки не йдеться. Третє місце у Кіборгів, що вийшли у грудні, з $302 тис. (8,2 млн грн) тільки за перший вікенд прокату.

Арт-директор Української кіноакадемії, член ФІПРЕССІ і Європейської кіноакадемії, глава національного оскарівського комітету Алік Шпилюк звинувачує в цій ситуації задушливу міжнародну конкуренцію: "Рекламні бюджети зарубіжних фільмів у багато разів перевершують навіть витрати на виробництво українських стрічок, не кажучи вже про витрати на рекламу". Інші причини низьких зборів, які часто озвучуються   нестача залів в країні і невиграшний час в розкладі сеансів.

Так чи інакше, число українських фільмів на афішах стабільно зростає - в порівнянні з 2010 роком, коли в широкий прокат не вийшла жодна вітчизняна повнометражна художня картина, ситуація помітно змінилася.

2018 КОРОТКО

26 травня 2018 року Київ прийме фінал Ліги чемпіонів з футболу. Це наймасовіше щорічний спортивний захід у світі. Імовірно, українську столицю зможуть відвідати до 170 тис. іноземних уболівальників

Всі матеріали номеру

© 2014-2021, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.