Україна

Фактор сили

Тривають суперечки про надання Україні летальної зброї

Тривають суперечки про надання Україні летальної зброї

    

Микола Сунгуровський,
директор військових програм Центру Разумкова

 

 

П ерспективи розвитку Збройних сил України будуть тісно пов'язані з переходом на стандарти НАТО. Однак варто мати на увазі, що йдеться не тільки про нинішні стандарти, а й про ті, що з'являться в недалекій перспективі. Зараз НАТО і ЄС взялися за свою перебудову. І що зміниться на момент, коли дозріє рішення про наше членство в цих структурах, поки невідомо. НАТО і ЄС такий діалог почали всередині себе. Україні необхідно хоча б почати говорити з ними, щоб цілеспрямовано розвивати Збройні сили з прицілом на найменші "перебудови" в процесі інтеграції.

Що стосується виконання бойових завдань армії на сході України, то в нинішній ситуації армія орієнтована на стримування агресії Росії і для сьогоднішнього масштабу агресії (без повномасштабної участі російських регулярних військ, авіації, ракетних сил, флоту) нашого оборонного потенціалу досить. Цілі Путіна щодо України залишилися незмінними, однак за тих умов, в яких зараз змушена існувати Росія, — зниження цін на нафту, посилення санкцій та підкилимні ігри російської еліти — ресурсів для повномасштабної військової операції з захоплення України у Росії немає.

Втім, навіть в такому ослабленому стані РФ володіє військовою перевагою відносно України і достатнім потенціалом для шантажу Заходу. Тому ми і просимо в Заходу летальну зброю. Вона необхідна для стримування агресії: чим кращим, більшим і оснащенішим буде наше угруповання, тим, поряд з іншими факторами, більша ймовірність, що Росія не розв'яже повномасштабну агресію.

У 2018-му продовжаться суперечки про надання Україні летальної зброї. Вони обумовлені далеко не тільки стурбованістю за долю України, але і небажанням Заходу сваритися з Росією. Як привід Захід може використовувати формальну зачіпку: наприклад, виконання кодексів поведінки на ринку експорту озброєнь. Відповідно до Гаазького кодексу поведінки, країни повинні утриматися від поставок "дестабілізуючого військового потенціалу" в конфліктні зони.

Всі матеріали номеру

© 2014-2021, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.