Україна

Четверте пришестя

Україна стане 190-ю країною, яка впровадила 4G

Україна стане 190-ю країною, яка впровадила 4G

   

Олексій Бондарев,
редактор розділу Техно НВ

  

  

П оки цивілізований світ готується до впровадження мереж п'ятого покоління (5G), Україна невблаганно наближається до епохального впровадження мереж четвертого покоління.

Мережі 5G потрібні для якісного стрибка в багатьох індустріях (інтернет речей, безпілотні авто і т. ін.). Мережі покоління 4G (також відомі як LTE) почали свою ходу світом у 2009-2010 роках. До 2012 року набули поширення вже в 50 країнах, а на поточний момент ними користуються 2,1 млрд чоловік у 189 державах.

У 2018-му Україна стане 190-ю країною з LTE. Ключова відмінність 4G  швидкість з'єднання. Для мереж 3G характерні швидкості 2-2,5 мегабіт на секунду (за наявності хорошого сигналу і середньої завантаженості мережі). Що стосується 4G, то тут швидкість доступу в середньому в 10 разів вища.

Спочатку оператори займуться покриттям міст-мільйонників

4G істотно вплине на розвиток малого і середнього бізнесу в Україні. В першу чергу, підвищивши мобільність, підприємці позбавляються від прив'язки до офісу з дротовим з'єднанням. Крім того, активніше розвиватимуться галузеві напрямки — онлайн-освіта, електронний уряд або мобільна охорона здоров'я. Що означає нові робочі місця, розвиток економіки і так далі.

Поки невідомо, коли відбудуться тендери на виділення радіочастот для розгортання 4G в Україні. Нацкомісія регулювання зв'язку та інформатизації лише заявила, що перший тендер стосуватиметься частот 2600 МГц. Очевидно, основні гравці ринку (Київстар, Vodafone Україна, lifecell) братимуть в ньому участь, хоча їх, звичайно, більше цікавить другий тендер  на діапазон 1800 МГц, який відбудеться пізніше. За різними оцінками, надходження до держбюджету від продажу ліцензій становитимуть 6,263 млрд грн.

У будь-якому разі мережі 4G розгорнуться приблизно за тим же сценарієм, що і 3G в 2015-му. Спочатку оператори займуться покриттям міст-мільйонників (Київ, Одеса, Львів, Харків, Дніпро). І лише потім мережі четвертого покоління поширяться по всій території країни.

Всі матеріали номеру

© 2014-2021, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.