Україна

Без схем

Про трансформацію Нафтогазу

Про трансформацію Нафтогазу

  

Юрій Вітренко,
комерційний директор НАК Нафтогаз України

 

 

У лютому 2018-го Стокгольмський арбітраж винесе остаточне рішення в суперечці між Нафтогазом і російським Газпромом за контрактом на транзит газу. Головна позиція України  наступальна. Сума компенсації, яку вимагаємо, становить до $16 млрд.

Існує кілька варіантів завершення даного розгляду. І велика перемога у транзитній справі покаже результативність європейського вектору розвитку.

Але є й інші сценарії, які неминуче викличуть питання, на які непросто буде знайти відповіді. Наступний рік може стати для Нафтогазу переломним ще й з точки зору реформи ринку газу, реформи корпоративного управління і трансформації компанії.

Є шанс, що уряд під тиском Міжнародного валютного фонду виконає нарешті взяте на себе зобов'язання лібералізувати роздрібний ринок. Тобто перестати регулювати ціни і накладати на учасників ринку зобов'язання з продажу і постачання газу.

Має запрацювати нова наглядова рада Нафтогазу

Ми вже створили досить ефективний оптовий ринок газу, інтегрований в європейський, який прекрасно обходиться без регулювання цін. Готові зробити те ж саме і на роздрібному ринку. І так, це не сподобається тим, хто "заробляє на схемах".

Також є надія, що Кабмін погодить умови конкурсу із залучення міжнародного партнера для управління українською газотранспортною системою, а парламент затвердить його результати і прийме необхідні законодавчі зміни.

У наступному році має запрацювати нова наглядова рада Нафтогазу і повинні бути прийняті нормативно-правові акти, які дозволять реалізувати головну мету реформи корпоративного управління  ізолювати компанію від політичного втручання та корупції. У свою чергу це дасть можливість успішно завершити трансформацію Нафтогазу  із Державного комітету України з нафти і газу на сучасну енергетичну корпорацію.

Всі матеріали номеру

© 2014-2021, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.