Країна. Несподіване село

Засіка Закарпаття

Контрабандисти і заробітчани будують для себе елітні котеджі в невеликому селі на Закарпатті на кордоні з Румунією
Хочете купити цю статтю?

Невелике село в Закарпатті на кордоні з Румунією виглядає як елітне котеджне селище під Києвом, утикане шикарними будинками. А все завдяки підприємливості місцевих людей, які будують собі палаци за рахунок заробітчанства та контрабанди

Іван Верстюк

Г лухий кут країни і Закарпаття, прикордоння, 2 км до Румунії. І раптом — дерева і гори розступаються, відкривається вид на ціле котеджне селище, що складається з великих, просторих будинків. Ні, не будинків — будинищ, палаців. У деяких — по три десятка кімнат.

Так виглядає закарпатське село Нижня Апша в Тячівському районі. Український населений пункт, в якому за переписом живе 3,8 тис. осіб, майже 98% — етнічні румуни.

Будинків багато, кімнат багато — а на вулицях тихо і досить безлюдно: людей мало. Тому що все працездатне населення — на заробітках. Причому це дуже різні заробітки — від будівельних робіт в далекому і близькому зарубіжжі до особливої "роботи" на самому кордоні.

Це закрита стаття Електронної версії журналу Новое Время. Щоб прочитати матеріал повністю, відкрийте доступ до даної статті або передплатіть . Якщо ви вже підписані, або