Тиждень. Питання

Ви в Росію їздите?

НВ розпитав жителів України, чи відвідують вони РФ і як ставляться до тих, хто в останні роки буває в цій країні

НВ розпитав жителів України, чи відвідують вони РФ і як ставляться до тих, хто в останні роки буває в цій країні

  

Ні, в жодному разі. Останнього разу я там був у 2011-му, і мені вже тоді сильно не сподобалося.

І взагалі, до самої теми поїздок в Росію я ставлюся категорично негативно. Йде ж повноцінна війна. Хоча є маса різних категорій [людей, які відвідують РФ], але будь-який з варіантів я вважаю неприйнятним. Не кажучи вже, що це просто небезпечно. Це ж країна повного безправ'я. А більшість [українців, які відвідують РФ] просто не усвідомлюють, що вони роблять. Адже це країна вертухаїв, для яких величезне задоволення познущатися над беззахисним. А потрапляючи туди, ти стаєш беззахисним. І от цього більшість наших людей не розуміють.

Треба масово співвітчизникам пояснювати, що на них може очікувати, щоб це був більш усвідомлений вибір. По суті, українцям потрібно проходити короткий курс поведінки з росіянами.

Олег Тістол,
художник

Так, я був кілька разів у Москві і Пітері. Як член міжнародних журі рекламних фестивалів. Як спікер на міжнародному конгресі. Літав через Мінськ. Це, мабуть, єдині відмінності в дорозі.

Раніше, звичайно, бував в Росії набагато частіше. Я вчився і жив в Москві в минулому столітті. У мене там багато друзів. До речі, більшість з них зовсім не схвалюють дії свого уряду й іноді навіть є більшими патріотами України, ніж інші наші співвітчизники.

Максим Лазебник,
виконавчий директор Всеукраїнської рекламної коаліції

Я з 2014-го року в Росії не був. Не було ділових і особистих мотивів.

Проте ніяких упереджень на цей рахунок не мав і не маю.

Савелій Лібкін,
ресторатор (Стейкхаус, Дача, Компот, Тавернетта)

Раніше я з радістю гастролював в Росії. Але після анексії Криму прийняв рішення не виступати там.

Я не засуджую тих, хто дає концерти в Росії. У кожного свій світ, свої причини і свої моральні принципи. Зрештою, не судіть, і не судимі будете.

Сергій Рибік,
клубний МС, гастроблогер

Їжджу. Ми продаємо в Росії нашу продукцію, а наші клієнти  це транснаціональні компанії. Ще є два ресторани Старгород в Пітері і Сочі. Так що в РФ я буваю два-три рази на рік.

Якщо не дивитися телевізор, то якихось особливих змін я не відчув. На побутовому рівні проблем немає. Наприклад, таксисти добре ставляться, розпитують про Україну, розповідають про своїх родичів у нас. І у мене відчуття, що на побутовому рівні всі вже втомилися від ненормальності такої конфронтаційної ситуації і хочуть її якось вирішити.

А до можливої ініціативи Верховної Ради заборонити українцям їздити до РФ ставлюся негативно. Тоді Раді потрібно спершу оголосити війну з РФ, а не ховатися за інші визначення конфлікту.

Ігор Гуменний,
президент торгово-промислового холдингу UBC Group

Останній раз я був в Росії років 10-15 тому. Їздив до свого тодішнього колеги, президента Асоціації російських банків. І все, більше не був.

Як ставитися до тих, хто їздить туди? Я не можу судити тих, хто їде до РФ, щоб заробити якийсь шматок хліба. Хоча за нормальної влади вони, безумовно, заслуговували б засудження. Але коли у нас влада така, то за що судити?

А якщо в РФ їдуть на заробітки представники так званої культурної інтелігенції, то це просто ганьба. І таку ситуацію нічим не можна виправдати.

Олександр Сугоняко,
глава Асоціації українських банків

До Росії їжджу (частіше  літаю) практично щотижня, коли перебуваю в Європі, оскільки живу в Австралії, то проводжу приблизно половину часу там і половину часу  в Європі, базуючись в Україні. Їжджу [до РФ] по бізнесу, тому що з 2007-го я акціонер великого роздрібного банку там і беру безпосередню участь у розвитку цього проекту спільно з партнерами.

Літаю досить часто, щоб ранкова зміна на реєстрації Бєлавіа в Жулянах зі мною віталася, і ми жартували про те, що переривання авіасполучення між РФ і Україною пішло на користь тільки цій авіакомпанії, яка тепер забезпечує повне завантаження літаків на маршруті КиївМінськМосква і назад.

Сергій Будкін,
інвестбанкір, співзасновник і керуючий партнер FinPoint Investment Advisors

  

Я там не бував і бувати не збираюся. Взагалі, з моральної точки зору до поїздок українців до Росії потрібно ставитися погано, особливо якщо це публічні люди.

Тому що я знаю, як працюють візити українців в РФ. Там це сприймається і експлуатується як підтвердження того, що не всі в Україні згодні з "фашистською хунтою", що в Україні є "здорова" частина суспільства, яка проти "незаконного режиму". Це подається так, ніби є багато українців, які за російську політику щодо України.

Тому вважаю, раз це війна гібридна, то будь-який публічний українець, який виступає на території РФ, стріляє в спину нашим бійцям в зоні АТО.

Заборонити поїздки до РФ, звичайно, не вийде. Але потрібно надавати вибір на підставі закону. Тобто поки частина території України залишається окупованою Росією, потрібно, щоб ліцензія на виступ артиста або театру включала в себе умову відсутності комерційних виступів в РФ і на окупованих територіях України.

Я розумію, що починати щось потрібно з наших чиновників і олігархів, які мають бізнес і тут, і там. Але з артистами простіше це питання вирішити. Тому з кого простіше, з того і треба починати. А тоді, може, це буде спроектовано і на бізнес.

Айдер Муждабаев,
журналіст, медіаменеджер, заступник гендиректора телеканалу ATR

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.