Питання тижня

Як вам Барак Обама?

НВ розпитало відомих співвітчизників

Після того як президент США зважився на історичний крок — зняв санкції з Ірану,— НВ запитало у співвітчизників, що подобається і що дратує в американському лідері

 

Обама вже навічно увійде в історію як перший темношкірий президент США. Але друзі і близькі Обами кажуть, що його мрія — запам'ятатися як перший темношкірий президент, який приніс США мир.

Він один з небагатьох, хто створив нові риси президентства і зробив їх більш людяними. Згадайте історію з мухою, яку він спіймав у кадрі, його походи в Макдональдс або гру в баскетбол. Він дуже природно виглядає в цих акціях, і у нього немає способу богообраного політика.

І хоча російська пропаганда намагається виставити його слабким, але навіть в часи войовничого [Джорджа] Буша ніяких санкцій або різких рухів проти Росії не було. А Обама виявився найбільш жорстким з часів холодної війни президентом США по відношенню до Росії як до країни-агресора.

Крім того, Обама, можна сказати, розрулив ситуацію з Іраном. Зняття санкцій — надзвичайний крок. Це виводить найпотужнішого гравця на ринок нафти.

Олег Рибачук, політик, колишній
віце-прем'єр України з питань
європейської інтеграції

  

Обама — могутній і надихаючий світовий лідер. Його президентство далеко від досконалості, але зважаючи на труднощі, які успадкувала расово і політично розділена Америка, воно вже увійшло в історію.

Обама завжди був активним прихильником прав ЛГБТ і заявляв, що вони є "правами людини". Він також відповідальний за реформу охорони здоров'я, яка надала медичну страховку понад 16 млн осіб. Зараз він сміливо лобіює обмеження на володіння зброєю. А ця тема завжди була табу в політичній риториці США.

Богдана Павличко,
директор видавництва Основи

 

Думаю, що президент Барак Обама — не [Франклін] Рузвельт і не [Рональд] Рейган.

На превеликий жаль, цьому американському політику не вистачає масштабу особистості, необхідного для президента, правлячи такою державою в такий складний і багатообіцяючий історичний момент. Та й просто певних чоловічих якостей йому не вистачає.

Олена Білозерська,
боєць Української добровольчої армії, блогер

  

Барак Обама — людина, яка передусім цікавиться і дійсно розбирається в питаннях внутрішньоамериканських. Він спочатку обіцяв припинити війни, які вела Америка, і дійсно все щодо їх припинив. У цьому Обама виявився людиною політично чесною.

Але це людина, яка абсолютно не цікавиться зовнішньою політикою і в ній не розбирається. Ціна припинення цих воєн насправді набагато більша, ніж ціна воєн самих по собі. Фактично поява ІД стала наслідком миротворчих потуг Обами.

Навіть більше, на сьогоднішній день він не може почати нічого, щоб прямо суперечило всьому його президентству. Адже сьогодні потрібно жорстко відповідати на зовнішню агресію. А Обама фактично перебуває в опозиції до своїх конкурентів і союзників, які категорично не схвалюють його миротворчу політику щодо Путіна. Нам це зробило погану послугу — ми досі не маємо Джевелінів [переносний протитанковий комплекс].

Сергій Поярков,
художник

  

Для багатьох перше обрання Обами стало повторенням казки 1960‑х про обрання народного президента Америки. Саме таким американці тоді бачили Джона Кеннеді.

Багато в чому обрання Обами стало ремейком тієї мрії півстолітньої давності. Обама теж всього добивався сам, він харизматик, володіє відмінним почуттям гумору і одружений на красуні Мішель. Його життя, як і життя Кеннеді,— один великий серіал у стилі Санта-Барбари.

Обама припустився багатьох помилок, але після відходу від влади до нього будуть ставитися зовсім по‑іншому. Тому він з часом увійде в число найулюбленіших президентів США.

Тарас Березовець,
політтехнолог, директор компанії
Berta Communications

  

Я згадую, коли [в 2008 році кандидат у президенти США] Барак Обама приїздив до Берліна і виступав на центральній площі, його сприйняли як месію. І я теж голосно аплодував, тому що думав, ніби справді прийшла людина абсолютно нового типу.

Однак, як виявилося, Обама не виправдав тих сподівань, які покладалися на нього. І, на жаль, у багатьох нюансах Володимир Путін, напевно, його перехитрив і обкрутив круг пальця. Це стосується частково і України, і Криму, і скандалу з [колишнім співробітником ЦРУ Едвардом] Сноуденом. Багато нюансів було, у яких Обама, як на мене, м'яко виступив у глобальній політиці. У цьому він не зарекомендував себе як політик, якого будуть довго згадувати.

Щодо внутрішньої політики, то фінансово-економічні показники США поки радують. Значить, економічний блок всередині країни був правильно проведений.

Алекс Ліссітса,
президент асоціації
Український клуб аграрного бізнесу

 

Барак Обама — це американська мрія, ще одне її втілення. Темношкірий президент в країні, де трохи більше 50 років тому були міжрасові конфлікти.

Але мені Обама близький не цим. Знаючи, що його називають нерішучим, відверто слабким главою найвпливовішої держави світу і навіть поділяючи цю думку, все одно хотів би бачити на його місці не республіканця-консерватора, а саме демократа. Обама близький мені саме тому, що поділяє мої ліберально-демократичні переконання.

Андрій Кокотюха,
письменник

  

Обама був не найгіршим американським президентом, але і не найкращим.

Сергій Фоменко (Фома),
фронтмен гурту Мандри, музикант

 

Його Нобелівська премія миру [2009] мені особливо імпонує. Обама "непрактично" покладає надії на можливість домовитися і досягти порозуміння. І в цьому я на його боці. Хоча саме за це його й критикують. Адже країни, які розуміють тільки кулак, сприймають це як слабкість і можливість для себе перекроїти світ. А я думаю, що такі країни нещасні.

Ольга Герасим'юк,
телеведуча, перший заступник голови Нацради
з питань телебачення і радіомовлення

 

Глобальний політик, справжній демократ, який іноді здається м'яким і нерішучим, без яскравих ефектів, але досить ефективний. Разючий контраст з "героїчними" англомовними політиканами.

Президентство Обами відбувалося в непростих умовах, але, на мій погляд, він зміг досягти значних результатів як на глобальному рівні, так і всередині країни.

Подолання фінансової кризи, реформа системи охорони здоров'я, відновлення американської економіки, закінчення війни в Іраку. Зрештою, він дуже допоміг і продовжує допомагати Україні знайти свій шлях до кращого життя. Думаю, що заслуги американського президента об'єктивно оцінить історія.

Іван Компан,
керівний партнер компанії
Kompan Consulting, викладач
Единбурзької бізнес-школи

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.