Країна. Труднощі вакцинації

Болюча тема

В Україні наростає загроза епідемій небезпечних дитячих хвороб
Хочете купити цю статтю?

Катастрофічний стан медицини і масштабна корупція при тендерних закупівлях МОЗ призвели в Україні до загрози епідемій небезпечних дитячих хвороб, про які давно забули розвинені країни


Катерина Іванова, Олена Трибушна

 

Наприкінці літа минулого року Україну сколихнув скандал. У Закарпатті було виявлено два випадки поліомієліту, які Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) кваліфікувала як спалах. Одне з найнебезпечніших інфекційних захворювань, що викликає параліч і навіть смерть, наразило на загрозу не щеплених від поліомієліту дітей в Україні, кажуть медики. А таких у країні чимало, згідно з офіційною інформацією МОЗ — половина.

Скандал із закарпатським спалахом незабаром продовжився: рекомендована ВООЗ термінова позапланова вакцинація опинилася під загрозою зриву. Спочатку в доцільності вакцинації публічно засумнівалися деякі медики. Потім у ЗМІ просочилася інформація, що в наявної вакцини Sanofi Pasteur французького виробництва, доставленої в країну як гуманітарна допомоги, порушені правила зберігання, отже, використовувати її не можна.

Останньою краплею стало повідомлення про смерть трьох дітей невдовзі після вакцинації. "Причини, які призвели до цих випадків, визначені та жодним чином не стосуються вакцинації",— поспішив запевнити Ігор Перегінець, заступник голови МОЗ. Однак сніговий ком аргументів проти вакцинації вже досяг своєї мети: посіяна паніка знищила черги біля прищеплювальних кабінетів.

Утім, цей скандал не поодинокий: українські батьки останніми роками все частіше відмовляють своїм дітям у рі

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.