NV.UA

Новое Время 24/7

Найкращі публікації та точки зору на сайті за тиждень 
Найкращі думки тижня

 
Офшорний скандал і українська революція

Олександр Пасхавер,
економіст

 

Ннайчастіше після першого етапу революції і відходу старої влади на її місце приходять помірковані. З часом стає зрозуміло, що помірковані (навіть якщо працюють у потрібному напрямку) не можуть задовольнити великі очікування переможців — типова ситуація для революцій. <...>

Чому українські революціонери вдалися до допомоги старих партій і тих же олігархів? Тому що немає альтернативи, створеної самими революціонерами. Суспільство просто вибрало найкраще з того, що було. Я не кажу, що президент, прем'єр і вся владна команда кришталево чисті. Я лише кажу, що вони такі, якими й були.

Нехай не завжди послідовно і не завжди швидко, однак помірковані здійснюють реформи. Не можна сказати, що нинішній потік критики [рухомий офшорним скандалом] в бік влади кимось організований, проте він працює на зупинку реформ у країні. Чим складніша криза, тим вона довша і тим сильніше страждають реформи.

А після відходу поміркованих до влади, на жаль, найчастіше приходять радикали, які несуть великі лиха.

 

 

Шановний Петре Олексійовичу!

Семен Глузман,
психіатр, громадський діяч

 

Розумію, вам погано і страшно. Не знаю, чи були у вас шанси стати реальним президентом моєї країни. У будь-якому разі ви їх не використовували. Ви продовжили традицію радянської брехні, сподіваючись переконати нас у спроможності своїх слів за допомогою красномовства. Нас, громадян України, неможливо переконати одним красномовством. Тому що ми інтелектуально заможні люди, здатні відкрито не любити владу, не довіряти їй.

Смію запевнити вас, що останнє слово буде знову за народом України. Зрозуміло, нас знову захочуть очолити охочі до влади політичні перевертні. На жаль, у деяких з них це вийде. З єдиної причини: ми, українці, не хочемо особистої влади, ми хочемо справедливості.

 

 

Припиніть перейматися тим, що про вас думають інші

Тім Урбан,
американський блогер

 

Хвилі ірраціонального жаху, що накривають мамонта при думці про загрозу соціального несхвалення, впливають на кожну сферу людського життя. Саме тому ви соромитеся наодинці піти в ресторан; тому батьки так переживають через те, в який університет піде їхня дитина; тому ви відмовляєтеся від роботи, яка вам цікава, на користь чогось більш соціально прийнятного.

Аби просто тримати вашого нервового Мамонта Соціального Виживання в спокійному стані, потрібні величезні зусилля.

А ще мамонта потрібно регулярно годувати схваленням і відчуттям належності до правильної сторони. Інакше чому ви, як дурень, спамите фотографіями на Facebook?

Суспільство розвивалося так, щоб задовольнити це безумство: воно винайшло посади і статус, щоб тримати мамонта ситим — і змусити людей проживати безглузде життя, яке ніхто при здоровому розумі не вибрав би.

 

 

Формула успіху з трупним запахом

Влад Троїцький,
режисер

 

Чи пам'ятаєте ви хоч один культурний проект, пов'язаний з державою, за який не було б соромно? І формувати якусь нову, іншу ціннісну систему в країні нічим. Релігія таку функцію вже більше століття не виконує. Культура перебуває на периферії свідомості, у кращому разі народжуючи ідеї щось заборонити в рамках боротьби з "русским миром". Але вона не створює інструментів для трансляції нових ціннісних критеріїв. Немає комунікаційних механізмів між державою і людьми.

Чому? Ніхто цим не займається. Ось цю нішу і заповнюють всякі хлопці, які засіли в минулому. Вони кажуть: ось у нас Університет культури, ось у нас Палац Україна — ми гідно несемо традицію! Але коли ти заходиш у Мінкульт, Управління культури Києва, скрізь стоїть один і той самий трупний запах. Всі ці установи транслюють смисли для мертвих.

  

 

Прокурорські війни: помста Шокіна

Андерс Аслунд,
шведський економіст

 

Сторонній людині може здатися дивним, що Шокіну дозволяли так довго займатися шкідництвом, але він явно перебував у повній довірі в Порошенка.

У день його звільнення розкрилася причина такої затримки. Менше ніж за годину до відставки Шокін звільнив заступника генпрокурора Сакварелідзе, який боровся з корупцією. Касько, ще один молодий заступник, здався і подав у відставку в лютому, усвідомивши, що зсередини ГПУ не реформувати. Таким чином, Шокін очистив структуру від нових людей, які намагалися займатися розслідуванням злочинів. Видворення Сакварелідзе і Каська важливіше запізнілої відставки Шокіна. Його пізня відставка навряд чи допоможе боротьбі з корупцією. Замість неї розпочата боротьба з антикорупціонерами. Огидна ситуація — і це м'яко кажучи.

  

 

ТОП-5 ПУБЛІКАЦІЙ
НВ опитування

Що повинен зробити Порошенко
після офшорного скандалу?


 

 

Всі матеріали номеру

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.