Остання сторінка. Моє місто

Найробі

Кенії властивий особливий стан душі та тіла.

Сонце Африки безжально спалило відповідальність у жителів Кенії: навіть бізнесмени, ледь призначивши ділову зустріч, миттєво про неї забувають, а коли розкривається їхній промах, без тіні збентеження призначають нову

 

 

Наталія Вакалюк регулярно
буває в Найробі з питань роботи

  
 

 
Перше враження від кенійської столиці Найробі суперечливе. Більшість доріг тут істотно кращі, ніж українські, при цьому пробки майже московські. У тримільйонному мегаполісі метро немає, тому городяни пересуваються містом на громадському транспорті або на автомобілі. Хоча частіше все ж таки пішки — рано-вранці вулицями тече ціла річка пішоходів, які виходять з дому за два-три години до початку трудового дня і поспішають до своїх робочих місць.

Середньостатистичний кенієць може обходитися без комп'ютера, але обов'язково має два телефони. Смартфони поступово витісняють примітивні мобільні з минулого, а дозвілля онлайн стає і в Африці цілком звичною справою.

Кенії властивий особливий стан душі та тіла. Тут правлять бал незворушність і спокій, а прагнення догодити дивним чином поєднується з безвідповідальністю. Здається, ніби люди тут не турбуються ні про що. Місцеві бізнесмени легко можуть забути про призначені зустрічі й так само легко домовляються про них знову.

Білі люди тут вже давно не в дивину. Деякі британці й американці, покинувши рідні пенати і корумпувавши місцеву владу, отримали земельні ділянки в Національному парку Найробі і влаштувалися посеред дикої флори і фауни. Місцеві їх не люблять і називають сеттлерами, тобто поселенцями.

Кенійці — затяті м'ясоїди, або, як вони самі себе називають, meatarians. Головні фаворити їхнього меню — червоне м'ясо і курка, рясно присмачена різними спеціями. Особливе місце займає м'ясо крокодила — його запікають у популярному ресторані Carnivore, який працює за принципом: що в саванні зловили, те і приготували.

Архітектура Найробі так ж багатогранна, як і історія цієї країни. Тут є все: блиск та розкіш, злидні та бруд, мусульманські мечеті та християнські храми, сучасні хмарочоси бізнес-центрів і представництв транснаціональних корпорацій, а неподалік — низькорослі, обшарпані будиночки, що всім своїм виглядом видають плачевний статус господарів.

Однією з найкрасивіших архітектурних споруд за правом вважається білосніжна мечеть Джамі, розташована в діловій частині Найробі. Небувалої розкоші та красі цій споруді надають три срібних куполи — і це все, чим можуть милуватися немусульмани. Розгледіти всередині мечеть не вдасться, бо туди пускають лише тих, хто сповідує іслам, таких у Кенії 10% населення.

Громадяни цієї країни обожнюють і шанують свого першого президента Джомо Кеніата, що кардинально змінив їхнє життя — при ньому Кенія стала незалежною. Тому багато важливих об'єктів столиці названі на його честь: вулиці, аеропорт, конференц-хол і навіть університет.

Здавалося б, не дуже давно — лише 52 роки тому — Кенія розпрощалася зі статусом британської колонії. Хоча особисто мені тут ніщо не нагадує дух англійських аристократів. Хіба що традиційну британську їжу fish&chips, тобто рибу з картоплею фрі, подають практично у кожному закладі, де люблять проводити час місцеві жителі.

Тут немає манірності в архітектурі або явних проявів традицій Туманного Альбіону в повсякденному житті. Хіба що місцеві жителі підхопили ритуал чаювання в суворо відведений час. І ще англійська мова, як і раніше, є офіційною державною — її використовують для ведення переговорів і комунікації в громадських місцях. Ну, а вдома переходять на суахілі. І якщо хочете приємно здивувати кенійців, привітайте їх словами на національних мовах древніх предків кенійського народу: jambo або karibu.

Всі матеріали номеру

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.