Люди. Дай п'ять

Культура з Анатолієм Криволапом

Найбільш вражаючі твори мистецтва
Найдорожчий український художник назвав п'ять творів мистецтва, які вразили його понад усе

1. Скульптура Менфреда Кайлнхофера Страж часу


Хоча я скульптуру сприймаю не дуже, два роки тому був вражений цією роботою. Це дуже сильний, таємничий і містичний образ. Дивлячись на скульптуру, розумієш — це поза часом.

 

    

2. Арт-об'єкт Леона Феррарі
Західна християнська цивілізація

 

 

Яскравий приклад актуального мистецтва. Цю роботу аргентинський художник створив ще в 1960‑х, під час війни американців у В'єтнамі. І лише 2007 року він отримав за неї Золотого лева Венеційської бієнале.

 

 

3. Цикл картин Олега Тістола Пальми

 

Мені завжди було цікавіше розглядати серію робіт, ніж один твір. А Тістолу вдалося розкрити тему звичайних, буденних речей у певному історичному та географічному плані.

 

 

4. Серія робіт Павла Макова Сад

 

У цих роботах вражає несподіване рішення, здавалося б, абсолютно традиційної теми. Яка в процесі реалізації отримує зовсім інший емоційний, психологічний і навіть філософський контекст.

 

 

5. Фотосерія Арсена Савадова Донбас-Шоколад

  

Вдягти шахтарів у балетні пачки — це дуже радикальне, несподіване та парадоксальне рішення.

У 1930‑х мій батько працював на шахті, і з його розповідей я знаю, що це за робота.

CV

Анатолій Криволап. Найвідоміший і найуспішніший сучасний український художник. Його роботи регулярно продаються на провідних світових аукціонах. 2013‑го на лондонських торгах Phillips de Pury його полотно Кінь. Вечір було продане за рекордні для вітчизняного сучасного мистецтва $186 тис. Роботи Криволапа зберігаються у віденському Музеї історії мистецтв, японською музеї Шінано та будинку-музеї Пола Маккартні в Ліверпулі. Втім, велика частина картин перебуває в приватних колекціях.

Всі матеріали номеру

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.