Моє місто. Сінгапур

Сінгапур

Існує думка, що Сінгапур — дуже дороге місто, але це правда лише почасти

Жителі Сінгапура, бабця і дід яких півстоліття тому приїхали сюди з Китаю, образяться, якщо назвати їх китайцями. Вони — сінгапурці з рідною англійською, які в побуті перебігають на сінгліш: англійську зі вкрапленнями місцевих діалектів

 

Українець Володимир Коношевич
побував у Сінгапурі під час
подорожі Азією

 

Існує думка, що Сінгапур — дуже дороге місто, але це правда лише почасти. Прожити тут тиждень буде ненабагато дорожче, ніж у Барселоні. Переночувати завжди можна в хостелі за $10-15 на добу. Мені ж пощастило — я зупинився у знайомої. Звуть її Жасмін, і разом зі своїм хлопцем вона живе в трикімнатній квартирі в спальному мікрорайоні Yishun.

За словами Жасмін, заощадити в Сінгапурі можна, якщо харчуватися в китайських забігайлівках, де ситний обід коштуватиме $5. Також можна менше витрачати, купуючи через інтернет,— наприклад, квитки в сінгапурський зоопарк в мережі коштують на 30% дешевше. Сходити туди обов'язково треба хоча б заради летючих лисиць і лемурів.

Від Сінгапура до екватора лише 140 км. Тут задушливо та волого. Колоніальний стиль старих кварталів гармонійно доповнює діловий вигляд мегаполісу. А сучасна архітектура робить місто майже прозорим.

Те, що населення багатонаціональне, помічаєш всюди. Китайці, малайці, вихідці з Індії співіснують тут мирно — в цьому вас переконуватимуть навіть таксисти. Тією чи іншою мірою кожній національності вдалося зберегти свою культуру. Хоча від деяких звичок довелося відмовитися.

Півтора століття тому опіум був невід'ємною частиною життя китайських мігрантів, які їхали в Сінгапур у пошуках роботи. Медицина для них була недоступна, тому опіум масово використовувався як знеболювальне. Від середини 1950‑х влада почала боротьбу з наркоторгівлею. Сьогодні в Сінгапурі за виготовлення та продаж будь-якого наркотику засуджують до повішення.

Жасмін згадує, що навіть її дід, який перебрався сюди наприкінці 1940‑х, зберігав трубку для куріння опіуму. І ще її ображає, якщо хтось називає її китаянкою. Себе вона вважає громадянкою Сінгапуру у другому поколінні, а рідною мовою вважає англійську. Це не заважає їй, як і іншим сінгапурцям, в повсякденному житті переходити на сінгліш — англійську з великою кількістю запозичень з місцевих діалектів.

Усього в Сінгапурі чотири офіційних мови. Крім англійської, це ще китайська, малайська і тамільська. Кожен школяр обов'язково вчить англійську та ще одну з офіційних мов на вибір.

Взагалі, Сінгапур підкуповує своєю впорядкованістю. При цьому на потурання з боку міської влади, навіть туристам, краще не сподіватися. Звісно, за перехід вулиці на червоне світло можуть і не оштрафувати. Але перебирати міру не варто.

Заборонено палити скрізь, і в спеціально відведених місцях, схожих на невеликі автобусні зупинки, завжди багато курців. Зрідка в місті можна зустріти і тих, хто палить відкрито. Роблять вони це на ходу, прикриваючись рукою, мов школярі.

Жасмін впевнена, що їхнє місто надто дбає про своїх мешканців. І справа не тільки в палінні. Житло в Сінгапурі дуже дороге, а через обмеженість території купівля або навіть оренда квартири має свої особливості. Більшість молодих людей, які не перебувають у шлюбі, змушені жити з батьками до 35 років. І лише з часом можуть розраховувати на виплат від держави під час купівлі квартири. Самостійно придбати чи орендувати житло пересічний житель не може.

Не так легко завести домашнього вихованця — потрібна довідка про доходи. Поліцейських в місті майже не видно, зате всюди є відеокамери і пильні сусіди, готові викликати поліцію з будь-якого приводу. Через це домашні вечірки в Сінгапурі — рідкість. Порядок тут зведено в культ.

Жасмін впевнена, що велодоріжки та високі зарплати — не найголовніше. Городяни повинні самі вирішувати, коли заводити сім'ю або кішку. І вона, звісно ж, має рацію. Ось тільки, спускаючись у прохолодне сінгапурське метро, думати про надмірний контроль з боку держави не виходить. Надто чистим і зручним здається це місце для таких думок.
фото

Всі матеріали номеру

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.