Моя країна. Італія

Італія

Автор побувала в Сан-Мініато, вивчаючи Тоскану

Для жителів Тоскани, яка славиться білими трюфелями, цей делікатес давно перетворився на своєрідний культ: тут щиро вірять у його чудодійну силу, здатну розбудити в чоловіків велелюбність, а в жінок — ніжність

 

 

Бухгалтер Галина Ромащенко
побувала в Сан-Мініато, вивчаючи Тоскану

 

Сан-Мініато, невелике містечко за 40 км на схід від знаменитої Пізи, відноситься до прихильників концепції Cittàslow, що означає повільне місто. Сама концепція виникла в Італії наприкінці 1990‑х як опір глобалізації. Тепер у членів Асоціації повільних міст існують квоти на розмір населення, а також зобов'язання щодо захисту навколишнього середовища і підтримки місцевого виробника.

Ця місцевість вважається батьківщиною білого трюфеля. Саме в Сан-Мініато в 1954 році був знайдений найбільший і найароматніший трюфель вагою 2,5 кг, який згодом дістався в подарунок президенту США Гаррі Трумену.

Більше 100 років білий трюфель добувають за допомогою спеціально навчених собак під зростаючими в околицях Сан-Мініато липами, вербами, дубами. Колись для цього використовували свиней, але ті блискавично розправлялися з видобутком, тому від послуг поросяток довелося відмовитися.

Італійці впевнені, що вживання в їжу білого трюфеля підвищує сексуальну витривалість чоловіка. А якщо делікатес додасть у свій раціон жінка, вважають місцеві жителі, то в ній обов'язково прокинеться незвичайна ніжність.

Взагалі, в Сан-Мініато існує якийсь культ білого трюфеля. До речі, передбачити ціну на цей дорогий делікатес неможливо: вона залежатиме від врожаю під час короткого сезону полювання за трюфелями, що припадає на останній квартал року.

Страви, приправлені білими трюфелями, тут подають не тільки в дорогих ресторанах. Для дегустації досить зайти в паннетерію (булочну) і купити там шматок пирога з трюфелями за ціною трохи вище €1.

Крім білих трюфелів, у Сан-Маніато відмінно готують свинину. Ресторани закуповують м'ясо у місцевих м'ясних крамницях (мачеллерії), які обробляють тушки виключно місцевої тосканської породи чинта сенезе. Також не відмовте собі в задоволенні скуштувати козячий сир і артишоки, якими славиться цей регіон ще з часів Медічі.

Ідеальним доповненням до трапези стане традиційне тосканське вино. Особливо рекомендую те, що виготовлене з винограду сорту санто — ідеальне біле десертне для медитацій.

Насолодившись здоровою їжею та спогляданням мальовничих пейзажів, у Сан-Мініато можна зайнятися спортом. Спеціально обладнаних місць для цього — як муніципальних, так і приватних — предостатньо. Поряд з можливістю пограти у футбол, волейбол та теніс можна відправитися в басейн для веслування. А велосипедистам і дельтапланеристам у Сан-Мініато — взагалі суцільне роздолля.

Таке розмаїття видів активного відпочинку пов'язане з тим, що самі жителі містечка є членами більш ніж 80 спортивних асоціацій. Тож їм необхідно підтримувати форму.

Городяни приємно дивують щирою дружелюбністю, чого не скажеш про жителів великих туристичних центрів Італії. А ще їх ніяк не можна назвати тихими — про своє життя-буття вони голосно розповідають один одному на всю вулицю.

І останній сюрприз зі скриньки Сан-Мініато — це місто відоме як центр з виготовлення виробів зі шкіри. Починаючи з другої половини ХІХ століття тут, в районі Понте а Егола, працювало чотири шкіряних фабрики. Сьогодні цей район називають одним з найвідоміших шкіряних центрів у світі, а ще прикладом традиційного ековиробництва. Причиною тому служить процес рослинного дублення шкіри, що дозволяє уникнути утворенню токсичних речовин і алергенів.

Загалом же тосканський Сан-Мініато являє собою химерний симбіоз міста і сільської глибинки, в якому тісно переплелися комфорт першого і екологічність другого. Тому тут так легко дихається і геть забувається міська метушня. Адже в повільному місті прийнято не поспішати, а насолоджуватися життям.
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.