Люди. Дай п'ять

Література з Ларисою Денисенко

Популярна українська письменниця називає книги, які вона радить прочитати

Популярна українська письменниця називає книги, видані в Україні останнім часом, які вона радить прочитати1

  
Месопотамія
Сергія Жадана

  
  

Сергій Жадан для мене передусім — поет. Але для тих, хто хоче одночасно відчути його поезію і прозу, раджу прочитати цю поетично-прозову збірку, за яку письменник отримав престижну літературну премію Angelus. Взагалі, всім, хто хотів би почути голос Донбасу, але не почув, варто читати поезію і прозу Жадана.

 

 

 

 

 

2

 

З непокритою головою

 

Збірник української жіночої прози: Ольга Кобилянська та Людмила Таран, Галина Пагутяк і Леся Українка, Оксана Забужко та Ірина Вільде. Різні жіночі голоси, різні часи — водночас різні, і для самих жінок — під однією обкладинкою.

 

 

3

 

373 Маріанни Кіяновської

 

У цій поетичній збірці — вірші, які створювалися 20 років. Майже вся поезія Маріанни для мене — як молитовник. Коли вірші допомагають і тримають тебе на цій землі більше, ніж молитви і псалми.

 

 

4

 

Постріл на сходах. Детектив 20‑х років і Беладонна. Любовний роман 20‑х років

 

Історія про те, як одна культурологічно-наукова пристрасть Ярини Цимбал сприяла народженню антологій, де зібрані твори, які раніше мені читати не доводилося з різних причин, зокрема через недоступність цих текстів.

 

 

5

 

І тим, що в гробах Андрія Бондаря

 

Іронічні, розумні, емоційні тексти про сучасність, яка часто нагадує драматургію Ежена Йонеско і Тома Стоппарда.

CV

Лариса Денисенко

Українська письменниця, адвокат і правозахисник. За освітою — юрист. Представляла інтереси українців в Європейському суді з прав людини в Страсбурзі. Літературну кар'єру почала, мачти статус успішног юриста. Після 15 років письменницької праці видала півтора десятка книг для дорослих і дітей. Лауреат кількох літературних премій. З 2014‑го — автор і ведуча низки програм на Громадському радіо.
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.