Тиждень. Питання

Яку пораду ви дали би собі 20-річному

НВ   розпитало співвітччизників, про які колишні прорахунки вони досі шкодуютть

НВ розпитало співвітчизників, про які колишні прорахунки вони шкодують досіДобре вивчи французьку. Бо за нею величезне культурне багатство, і мені інколи прикро, що ми — такі англомовні у своєму розвитку.

Я перекладаю з англійської та на англійську, а мені хочеться ще з французької та на французьку. Але, напевно, вже час минув. А ось у 20! До речі, приблизно в 20 років я чомусь перестав учити французьку по‑справжньому.

Андрій Куликов,
голова правління Громадського радіо, теле- і радіоведучий

Не намагатися виправити світ, а жити своїм життям. Чесно, спокійно.

Сьогодні я розумію, що здійснив вчинок, який не був потрібен моїй країні.

Але я робитиму все можливе, щоб народитися в Новій Зеландії. А в Радянському Союзі — більше не хочу.

Семен Глузман,
президент Асоціації психіатрів України, правозахисник і дисидентЯ б порадив бути таким, як і був. Якихось кардинальних змін я б не робив. Десь із 15 років я йшов до своєї мети і від неї не відступав. Тому я б свою програму особливо не змінював.

Анатолій Криволап,
художник


Не слухайте нічиїх порад.

Олександр Сидоренко (Фоззі),
музикант, соліст групи
Танок на майдані Конґо


Пам'ятати своє минуле, цінувати своє дитинство і те, що було в дитинстві пережито.

Не боятися бажати. Як сказав би [предстоятель Української греко-католицької церкви] Йосип Сліпий — бажати великого. Не боятися хотіти багато всього зробити і досягти.

І третє — бути обережним, берегти себе. Бо в молодості ти з необережності робиш величезну кількість бездумних вчинків, а вони потім ведуть тебе до гіршого.

Я загалом не вірю в гірше чи краще життя, але в молодості є багато речей, якими згодом можна відчутно обмежити свої можливості та свободу.

Тарас Прохасько,
письменник


Не хочеться злити громадськість, але, можливо, в 1989 році собі 20‑річному я б порадив ризикнути та поїхати до Сполучених Штатів або до Німеччини. Жив би десь у Мемфісі або Нешвіллі, займався улюбленою справою — музикою — і їздив на вантажівці. І домагався б визнання, яке матеріалізується в гроші, які можна обміняти на навчання дітей і комфортну старість для батьків.

Олексій Мочанов,
колишній автогонщик, бард


Це неможливо. Знал бы прикуп, жил бы в Сочи.

Є така штука в прикладній психології: ніколи [не варто] картати себе за те, що ти колись вчинив неправильно. Бо на той момент ти так думав і був щиро впевнений, що робиш правильно. І коли ти починаєш [скиглити]: "Боже, навіщо ж я в 20 років вийшла заміж за цього ідіота", це руйнує особистість, і це безрезультатні речі.

Тому я точно знаю, що, якби все почати спочатку, все б так і було. Я б так само все вибрала.

Ірина Медушевська,
блогер


Якщо б людина, якій зараз 48, дала мені пораду 20‑річному, я б їй не повірив. Тож усе це — лише теорія. Користі ніякої. Ну майже.

По-перше, вчіть мови. Не тільки англійську. Кожна мова — це новий культурний всесвіт. Ну і, звісно, кар'єрна перспектива.

По-друге, до 35 років не намагайтеся заощаджувати. Витрачати гроші треба, поки молоді. І все одно в 35 років ви заробите в рази більше, ніж у 25, отже — легко відновите усе те, що не заощадили.

По-третє, знайдіть спорт, який вам подобається, і активно ним займайтеся. Як аматор, звісно. Дуже добре, якщо, крім нього, будете ще бігати. Це фундамент здоров'я. І допомагає знайомитися з цікавими людьми.

По-четверте, регулярно читайте журнал The Economist. Все, що треба знати про світ, там є.

І нарешті, будьте відкриті світу: якщо світ йогує — пробуйте. Якщо все ловлять покемонів — ловіть. Якщо всі навколо вас вчаться програмувати — теж вчіться.

Петро Чернишов,
президент компанії Київстар


Слухати старших, набиратися досвіду.

Всеволод Кожемяко,
генеральний директор
компанії Агротрейд


Не шкодувати часу і сил, щоб знайти справу, яка приносить справжнє задоволення. Часто наше життя після школи визначається батьками або іншими обставинами. Більшість людей роблять те, що зовсім не люблять. В ідеалі ваше хобі й має бути вашим бізнесом.

Дмитро Кримський,
співвласник мережі GoodWine


Знай себе. Бо головна проблема українців — те, що ми себе не знаємо. Не знаємо, чиїх батьків ми діти, яка наша історія: що було вчора, що 100 років тому, 200, 500. Не знаємо своїх людей, не знаємо, що наше, а що чуже.

Олександр Сугоняко,
голова Асоціації українських банків


У принципі, все [це] я робив, тільки додав би слова більше і краще.

Приділяй більше уваги батькам. Будь впевнений: у тебе все вийде (час це й показав). Учися. Працюй. Спортуй. Плануй свій час. І читай більше.

Ігор Захаренко,
генеральний директор
фірми Феєрія


Що б я доброго, розумного і правильного не порадив собі 20‑річному, він, тобто я, ймовірніше, не став би слухати.

До речі, може, це і єдино правильна порада. Жити своїм розумом. Адже тільки так це буде саме твоє життя. Яке є — таке й буде. Але твоє.

Максим Лазебник,
виконавчий директор
Всеукраїнської рекламної коаліції


Тільки улюблена робота. Щоб ішов на роботу з радістю. Це найбільше щастя.

Давид Черкаський,
режисер, мультиплікатор

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.