Остання сторінка

Португалія

Мадейра — з найапетитнішими рослинами з різних куточків землі

На популярний курорт Мадейру перетворили сер Вінстон Черчілль, який приїхав сюди відпочивати, коли був британським прем'єром, і заповзятливі землероби, які засадили вічнозелений архіпелаг найапетитнішими рослинами з різних куточків землі

   

 

Українка Наталія Стрига 
два тижні досліджувала
архіпелаг Мадейра
в Атлантичному океані

      


Це зараз Мадейра — популярний туристичний курорт із численними пляжами, ресторанами, спа-комплексами та магазинами. А трохи більше півстоліття тому, до побудови тут міжнародного аеропорту, вічнозелений острів посеред Атлантичного океану був великим "городом", вкритим заростями очерету, банановими плантаціями і виноградниками.

Колонізатори-португальці ще в XV столітті завважили родючий ґрунт і м'який клімат цього “дерев'яного острова" — саме так перекладається з португальської назва Мадейра. Освоюючи острів, заповзятливі землероби почали вирощувати тут привезені з різних куточків планети плодові рослини. Тому врожаї батату, бананів, помідорів, гарбуза та інших овочів і фруктів на Мадейрі збирають кілька разів на рік.

Щоб побачити все на власні очі, рекомендую побувати на фруктово-рибному ринку столиці острова — Фуншале. Самої тільки маракуї тут кілька видів — бананова, апельсинова, лимонна і навіть томатна. Також на прилавках безліч ананасів, персиків, бананів, манго, папаї та геть екзотичних фруктів — анона, нісперо і монстера. І все це за достатньо демократичними цінами. До речі, доброзичливі торговці зовсім не проти, якщо вам заманеться куштувати запропонований товар.

Якщо не полінуєтеся та приїдете на столичний ринок рано-вранці, зможете застати місцевих рибалок, які торгують уловом. На тлі свіжих кальмарів, восьминогів, тунця і дорадо найпереконливішою здається зубаста риба-шабля, або, як її називають португальці, ешпада. Її філе, приготоване на грилі, сервіроване шматочками печеного батату або підсмаженого банана,— візитна картка тутешньої кухні.

Глибоководну рибу-шаблю доставляють на столичний ринок із сусіднього містечка Камара-ді-Лобуш. Це колись типове рибальське село так і залишилося б невідомим, якби на початку 1950‑х мальовничу мадейрську глибинку не вибрав для відпочинку сер Вінстон Черчілль. Біографи запевняють, що тут славнозвісний прем'єр-міністр Великої Британії навіть написав кілька картин.

Вічно квітуча, віддалена на тисячу кілометрів від материкової Європи Мадейра ніби застигла у своєму розміреному й абсолютно розслабленому ритмі життя. Місцеві жителі не люблять стежити за часом і ніколи не почнуть ранок без чашки міцного еспресо, свіжої газети і ґрунтовного обговорення новин зі знайомими. А такими для жителів невеликого острова в Атлантичному океані є чи не кожен стрічний.

М'який клімат і багата природа Мадейри, що одного разу підкорили серце британського прем'єр-міністра, щорічно ваблять на острів безліч туристів — переважно це бездоганно вдягнені, життєрадісні й активні німецькі, французькі та британські пенсіонери.

Утім, молодь на Мадейрі також знаходить розваги до душі. І, мабуть, найяскравіша та найзахопливіша з них — каньйонінг. Суть цього дедалі популярнішого екстремального виду відпочинку зводиться до того, щоб спуститися каньйоном річки, використовуючи тільки альпіністське спорядження.

Обов'язковим пунктом у плані любителів пішого туризму буде трекінг уздовж знаменитих левад — розлогої системи зрошувальних каналів, які на Мадейрі прокладали протягом п'яти століть. Але якщо вирішите вирушити на острів не за активним, а пляжним відпочинком, будьте готові, що тамтешні пляжі вкриті чорним вулканічним піском і галькою. Якщо заїдете в курортне містечко Порту-Моніш, що на півночі острова, рекомендую скупатися в природних лавових басейнах, заповнених океанічною водою.

За відпочинком на м'якому золотому піску доведеться вирушити на Порту-Санту, другий населений острів архіпелагу, де, за переказами, кілька років зі своєю дружиною — донькою місцевого губернатора — жив легендарний іспанський мореплавець Христофор Колумб. Сьогодні на цьому клаптику суходолу площею 42 кв. км розкинулося лише одне місто — Віла-Балейра. Тут є свої аеропорт, міський зоопарк і знаменитий дев'ятикілометровий піщаний пляж з безліччю вілл, у яких воліють проводити свою відпустку і самі мешканці Мадейри.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.