Люди. Дай п'ять

Література з Юрієм Іздриком

Популярний письменник називає п'ять книг
Популярний письменник називає твори сучасної зарубіжної класики, які має прочитати кожен

 

1.

На Західному фронті без змін Еріха Марії Ремарка

 

 

Тут насамперед ідеться про проблеми життя та смерті. Про нашу несвободу, пов'язану з тілесністю й обмеженістю. Адже уява, воля та фантазія безмежні, а можливості — ні. Саме на це питання, болісно порпаючись в траншейному гної, намагається відповісти Ремарк.

 

2.

Замок Франца Кафки

 

 

Це відома старозавітна історія про первородний людський гріх. І хоча, можливо, Кафка це не так яскраво артикулює, але обирає абсолютно вбивчий шлях — змиритися з цією провиною і жити з цим ірраціональним законом, незрозумілим, але всеохопним і всесильним. Саме життя в абсурді — і є тим виходом, який демонструє Кафка.

 

3.

П'єси Семюеля Беккета

 

 

Абсолютне усунення та максимальне дистанціювання від світу аж до позбавлення себе мовлення. Особливо чітко це можна простежити в п'єсах, де Беккет деструктурує мову. Таким чином відмовляючись від найбільш людського — бути носієм мови, він намагається досягти стану надлюдської свободи.

 

4.

Над прірвою у житі Джерома Селінджера

 

 

Дуже зворушлива історія дорослішання кожної особистості. Її нестримна жага бути в світі та бути визнаною світом. І одночасно інстинктивна, від тонких налаштувань душі відраза до цього світу і неможливість з ним примиритися.

 

5.

Пролітаючи над гніздом зозулі Кена Кізі

 

 

У цій книзі вже цілком прямолінійно, а не образно показане протистояння людини та системи: людини як носія своєї особистої свободи та системи, яка цю свободу намагається максимально придушити.

CV

 

Юрій Іздрик

Український письменник Юрій Іздрик здобув вищу освіту у Львівській політехніці, потім шість років працював інженером. У 1989‑му заснував і очолив культовий літературний журнал Четвер. За 25 років письменницької праці виявив себе як прозаїк, поет, публіцист, художник і фронтмен музичного гурту DrumТИатр. Написав понад десять книг прози і поезії, деякі з них перекладені англійською, німецькою, польською та російською мовами. Його книга есе ТАКЕ 2009‑го здобула премію Книга року за версією ВВС.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.