Остання сторінка

Бангкок

У місцевих жителів для вираження повного спектру емоцій є 13 видів посмішок

У місцевих жителів для вираження повного спектру емоцій є 13 видів посмішок, серед яких, крім цілком радісних і щасливих, є "усмішка, щоб приховати смуток" і "усмішка, що закликає не впадати у відчай"

  

   

Мандрівник
Руслан Василишин 
з'їздив в Таїланд

  

Перше, що спадає на думку при згадці про Бангкок,— бруд, убогість, наркотики і трансвестити. Такою тайську столицю показують у голлівудських фільмах. Насправді це один з найяскравіших мегаполісів Азії з чудовими храмами, мальовничими каналами і динамічним нічним життям.

Бангкок — місто доброзичливе і контрастне. Картонні халупи без води і електрики і стихійні ринки мирно сусідять з шикарними хмарочосами і гігантськими торговими центрами. А буддистський спокій і незворушність цього міста не заважають йому не спати цілісінькі ночі та цілодобово гудіти як вулик. Коли о п'ятій годині ранку я їхав в аеропорт, потрапив в багатокілометровий автомобільний затор.

Взагалі, те, що діється на дорогах, інакше, ніж хаосом, не назвати. Якщо автомобілі більш або менш слідують правилам, то мотоцикли їх повністю ігнорують: рухаються по зустрічній, виїжджають на тротуари. Тому перетин будь-якої дороги перетворюється в небезпечну пригоду — навіть не сподівайтеся, що водії скинуть швидкість, побачивши світлофор або пішохідний перехід. І те, що "зебра" може закінчитися посеред дороги або впертися в паркан або стіну, тут теж звичайна справа.

Один з найбільш зручних і екзотичних видів транспорту в Бангкоку — водний. Через місто протікає річка Чао Прайя, і всі райони покриті мережею каналів. Цими водними артеріям пересуваються човни, річкові трамвайчики і пороми. Поїздка на них — не просто розвага, а можливість дістатися з одного району в інший, минаючи дорожній трафік.

Спочатку враження про Бангкок суперечливі, але не поспішайте впадати у відчай: потрібно лише докласти незначних зусиль, щоб знайти заховану в шумному і курному місті чудову красу. Пам'яток вистачить усім: зоопарк, палаци, храми і величезні зелені парки, в яких вільно гуляють варани розміром з невеликого крокодила.

Найкращий спосіб відновити сили після довгих прогулянок — знаменитий тайський масаж. Це обов'язковий пункт програми в Бангкоку, а одне з найкращих місць для його виконання — храм Ват Пхо. Він вважається батьківщиною традиційного тайського масажу, тут навички культивували і вдосконалювали впродовж багатьох століть.

І, напевно, немає в світі місця найкращого, ніж Бангкок, для любителів вуличної їжі. У Таїланді відсутній культ домашньої кухні, і цей факт породив унікальну культуру стрітфуду. Їжу продають скрізь, все вільне місце на тротуарах заповнене забігайлівками і пересувними лотками. Інколи кухням на колесах не вистачає місця, і вони розміщуються прямо на проїжджій частині. Але не бійтеся харчуватися на вулицях. Ціни дуже низькі, а їжа максимально різноманітна і завжди свіжа — все готується на замовлення, так що ви можете спостерігати за процесом приготування.

Страви, які обов'язково потрібно спробувати,— смажена локшина Пад Тай і гострий суп Том Ям. А головним кулінарним відкриттям для мене в Бангкоку стало манго з солодким рисом. У той же час кулінарне розчарування Бангкоку — сніданок в готелі. Він подається як європейський і при всій пишності та розмаїтті місцевої кухні виглядає жалюгідно. Харчуватися в готелях варто тільки в крайніх випадках.

Сьогодні Бангкок — це мегаполіс, що активно розвивається, росте вгору. В центрі багато висотних будівель, піднявшись на дахи яких можна побачити все місто як на долоні. Одне з найвідоміших закладів в Бангкоку — Скай Бар на 63‑му поверсі хмарочоса State Tower: тут проходили зйомки фільму Похмілля-2: з Вегаса до Бангкока.

А найголовніше в Бангкоку — це люди. У тайців особливі звички, менталітет і погляд на життя. Вони доброзичливі і безтурботні, ніколи не метушаться, завжди готові прийти на допомогу і незмінно посміхаються однією зі своїх усмішок. У Таїланді існує 13 можливих видів — серед них є "усмішка, щоб приховати смуток" і "усмішка, що закликає не впадати у відчай". Тут це найбільш відповідна реакція у будь-якій життєвій ситуації. А ще я жодного разу не бачив, щоб вони лаялися між собою або кричали на дітей. В культурі цих людей не передбачене спілкування на підвищених тонах.

Бангкок відмінно підходить для знайомства з тайською культурою і побутом, і його жодному разі не можна розглядати як перевалочну базу перед поїздкою на курорти: він обов'язковий для повноцінного відвідування. Це місто здатне звести з розуму, шокувати, зачарувати і зарядити неймовірною енергією. Я багато подорожую, і в моєму списку мало місць, куди хочеться повертатися, але Бангкок — якраз одне з таких.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.