Тиждень. Питання

Те, що українські виконавці виступають в Росії, це нормально?

НВ розпитав українців

НВ розпитав українців про їхнє ставлення до вітчизняних артистів, які виступають перед російською аудиторією

   

Однозначно  ненормально. Вони фактично працюють з країною, з якою ми перебуваємо в стані війни. Це просто неподобство. Іншої позиції я не розумію.

Особисто у мене [до війни з РФ] було безліч клієнтів з Росії. Але зараз  стоп.

Анатолій Криволап,
художник

Я теж музичний виконавець і часто діджеїв в Росії до 2014 року. І для себе вирішив, що не можу їздити на гастролі в країну, громадяни якої підтримують відверто волюнтаристську політику свого уряду. А те, що вони підтримують, це сумарно так. Це очевидно.

Якщо комусь совість, потреби і погляди дозволяють їздити туди і нести свою творчу любов, що ж?

Адже туди їздять працювати не тільки артисти. І на торговців, аграріїв або інженерів у нас не дивляться косо тільки тому, що вони не в фокусі соціальної уваги. Поки це законодавчо не присікається, поки на їхні концерти все одно хочуть і ходять. Їхнє право.

Влад Фісун,
радіоведучий, діджей

Ситуація складна. Як музикант, я не маю права засуджувати своїх колег, але мені здається, що це не про музику, а про бізнес. З точки зору бізнесу люди, які залишилися тут і не їздять до Росії, втратили до 60%, а іноді і 80% прибутку.

Тому, з одного боку, я розумію тих, хто не виступає там. Це позиція. З іншого  я розумію і тих, які говорять, що вони хочуть достукатися до свого слухача, поговорити з ним, розповісти, що і в Україні люди. І якщо це робити безкоштовно в рамках якогось, скажімо так, культурного десанту, то будь ласка. Але ж вони за свої виступи там отримують гонорари. І, як правило, великі. Це трохи двозначна ситуація.

У той же час у нас і публіка така ж. Сьогодні вони цих виконавців засуджують, а завтра ті отримають, наприклад, Греммі за альбом, і публіка пишатиметься, що це українські музиканти. І їм все пробачать. Адже артисти відображають дуалізм самих українців, які сьогодні проклинають, а завтра носять на руках.

Не думаю, що комусь стане легше, якщо тут гнобитимуть виконавців, які виступають в РФ. Забудьте про них, і все. Слухач голосує квитком. Не любите артистів  не купуйте квиток на їхні концерти. А цькувати або забороняти в'їзд, думаю, неправильно.

Олександра Кольцова,
музикант, лідер гурту Крихітка

Безумовно, ні. Ворог є ворог. А до тих виконавців, які туди їздять [на гастролі], слід ставитися не як до громадян України.

Власне, саме через таких людей на різних рівнях суспільної ієрархії і в різних сферах суспільного життя ми втратили Крим і дестабілізували ситуацію на Донбасі. Це все  негативний продукт радянсько-імперського минулого. Це просто відсутність розуміння своєї приналежності до України, до українського суспільства і української цілісності. Скажімо так, недороблені українці.

Олександр Сугоняко,
глава Асоціації українських банків

Виступ українського артиста в Росії  особиста справа артиста. Це має бути на його совісті.

Артист  це одна з професій. Наскільки я знаю, ніхто публічно не засуджує українських провідників, будівельників, нянь і далекобійників, які працюють в Росії. Так до чого ці подвійні стандарти?

Якщо закон України дозволяє артисту гастролювати і тут і там, значить, закон треба поважати. Особисто я не виступаю ні в Росії, ні в Криму.

Сергій Рибік,
клубний МС, гастроблогер

З одного боку, це можна було б розглядати як гібридну пропагандистську акцію з боку України. Але ж в Росію не їдуть ті артисти, які несуть якусь пропаганду української ідеї. Їдуть переважно або російськомовні, або більш нейтральні, що не наголошують, що вони з України. Таких і не шкода, щоб вони їхали. Адже їх не виправиш.

Зрештою, є багато українців, які є істинними друзями Росії, які дуже шкодують, що між нашими країнами відбуваються такі, як вони вважають, непорозуміння. І ця позиція не є злочинною або протизаконною. Адже не маючи статусу офіційно оголошеної війни чи воєнного стану, ми не можемо вимагати від усіх одностайності або дотримання законів військового часу.

Тому мені здається, що це індивідуальна проблема кожного артиста. Як і реакція фанатів на їхні дії  вона має бути індивідуальною: або вони їх за це любитимуть ще більше, або бойкотуватимуть.

З іншого боку, я за те, щоб українські книги продавалися в РФ. Адже про це можна тільки мріяти  щоб своїх авторів можна було хоч якось просувати на території супротивника.

Тарас Прохасько,
письменник

Тут така штука  я не вважаю українських виконавців людьми, що несуть національну ідею. І, як на мене, я б не надавала їм такого значення.

Це справа їхнього особистого вибору. Якби я була українським виконавцем, я б не поїхала.

Ірина Медушевська,
блогер

Проблемою це не вважаю. Мені все одно, хто і як заробляє. Якщо це їм самим не гидко, то я їм не суддя.

Олександр Соколовський,
президент об'єднання роботодавців Укрлегпром

Кожен, звичайно, має право вибору. Але публічні люди повинні думати двічі.

З одного боку, це свідомий репутаційний ризик, навіть з подальшим внеском в українську культуру. З іншого  приклад поведінки, який тягне за собою певне наслідування серед фанатів. І якщо перше залишається на розсуд самого виконавця, то на друге вплинути складніше.

Тому сказати чітко "ставлюся позитивно або негативно" важко.

Андрій Худо,
глава наглядової ради Холдингу емоцій! FEST
(креативні проекти і ресторани, в тому числі львівська Криївка)

Всі матеріали номеру

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.