Остання сторінка

Регенсбург

Над жителями Баварії, економічного флагмана Німеччини, інші німці насміхаються, вважаючи їх простими сільськими телепнями

Над жителями Баварії, економічного флагмана Німеччини, інші німці насміхаються, вважаючи їх простими сільськими телепнями: чого тільки варта нестримна тяга баварців за кожної зручної нагоди натягувати кумедні шорти на підтяжках і сукні-дірндл і мчати пити пиво за довгими столами

  

 

Журналіст Вадим Голоперов
протягом багатьох років
відвідує облюбовану ним Німеччину

 

М и з моїм німецьким другом Крістіаном сидимо в Шпітальгартені, популярній пивній поблизу найстарішого кам'яного моста на Дунаї. На іншій стороні річки — Регенсбург, і він прекрасний. Я вже давно шукаю будь-який привід, щоб приїжджати сюди знову і знову.

Якщо порівняти його з іншими старими німецькими містами, виявиться, що в багатьох є свій Альтенштадт  — історичний центр. Це вузькі вулиці з мостовими, величний готичний собор і центральна площа з кондитерсько.. Словом, він дуже типовий, але щось невловиме його все-таки відрізняє. Напевно, справа в тому, що Регенсбург був моїм першим німецьким містом. І він повністю втілив всі мої уявлення про стару Європу, описану в казках братів Грімм і біографіях Канта і Гегеля. На що чекав, те і отримав, адже дуже важливо для мандрівника, коли очікування виправдовуються.

Поки моторна німкеня в традиційному баварському платті несе нам літрові келихи пива, я згадую, як вперше потрапив сюди на початку 2000-х. Коли я сідав в автобус Львів-Регенсбург, то вже знав, що на місці Регенсбурга колись стояла давньоримська фортеця, що місто було столицею баварських герцогів, потім імперським містом і постійним місцем проведення рейхстагу Священної Римської імперії. Я прочитав, що в старій ратуші Регенсбурга було оголошено про розпад Священної Римської імперії. Я багато дізнався з путівника і енциклопедії, але не відчував це місто, не знав звичаїв його мешканців. Тепер, після 15 років, мені вже є що розповісти.

Перш за все треба розуміти, що Регенсбург — це Баварія, а Баварія — це найбільш яскрава земля Німеччини. Її жителі змогли поєднати прогрес XXI століття і сільські традиції колишнього аграрного регіону. За багатьма показниками Баварія випереджає решту Німеччини, але німці з посмішкою дивляться на ретроградів-баварців - через їхню любов до "шароварщини", якщо говорити нашими термінами.

Дійсно, місцеві жителі ревно шанують традиції, дуже пишаються своєю "вільною державою" і люблять вивішувати рідний біло-синій прапор. У Регенсбурзі, як і у всій Баварії, і старі й малі за будь-якої зручної нагоди знімають ділові костюми, відкладають убік айфони, одягаються в кумедні шорти на підтяжках і сукні-дірндл, сідають в свої BMW останньої моделі і вирушають в місто пити пиво за довгими столами біргартенів.

Разом з тим в Німеччині в цілому і в Баварії зокрема досить багато всього італійського — на кожному кроці піцерії, італійське морозиво і перукарні з майстрами-італійцями. Тісні культурні зв'язки залишилися ще з часів Священної Римської імперії — тоді ці дві держави були дуже близькі.

А після Другої світової війни Італія виявилася єдиною країною, в якій до німців ставилися більш-менш непогано. Тільки вона була готова приймати німецьких туристів, а самі італійці з задоволенням перебиралися до Німеччини і відкривали там свої маленькі і великі бізнеси. Так що німецькі старички неспроста наспівують в пивних "Белла, белла, белла Марія...".

Але повернемося до Регенсбургу. Його жителів, як і всіх баварців, інші німці вважають простодушними сільськими телепнями. На міському гербі зображені два однакових ключі, і, згідно з поширеним жартом, вся справа в тому, що одним ключем регенсбуржець відкриває двері, а іншим — закриває.

Також в Німеччині люблять жартувати над баварським діалектом байріш: на слух вимова баварців нагадує щось скандинавське, класичним хохдойч тут і не пахне. Більш того, мало не в кожному баварському містечку, як мені розповідали, є свій діалект. Правда, в останні десятиліття вони втрачають популярність і носіїв — на діалектах говорить, як правило, лише старше покоління. Так, в Університеті Регенсбурга мені довелося познайомитися зі старим професором, якого ледве розуміли навіть місцеві студенти.

Хочете розповісти цікаві факти про своє місто? Пишіть нам на travel@nv.ua

Регенсбург сьогодні — студентське місто. Щоб зрозуміти це, достатньо вийти ввечері на набережну. А влітку місто нагадує санаторій: всі посміхаються, всі розслаблені, всім добре. Секрет благодушності — місцеве пиво. Його дійсно багато. Загальнонаціональні бренди тут не в пошані, найімовірніше вам запропонують якийсь місцевий продукт. У спекотну погоду багато хто воліє пити радлер — пивний коктейль зі світлого пива і лимонаду.

Баварці веселі і балакучі, як і належить жителям півдня. Але вони прекрасно пам'ятають: зробив діло —гуляй сміло. Баварія є економічним флагманом Німеччини, і працювати тут вміють. У Регенсбурзі, наприклад, знаходиться найбільший на Дунаї річковий порт. Саме ця велика річка надає місту особливої чарівності — не дарма кажуть, що у Регенсбургу два обличчя: одне з каменю, інше з води.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.