Люди

Музика з Оксаною Линів

Українська диригентка зі світовим ім’ям називає музичні твори, які радить слухати кожному

Українська диригентка зі світовим ім’ям називає музичні твори, які радить слухати кожному

1

Борис Лятошинський, Симфонія №3

 

 

Лятошинський — титан української музики XX століття, видатний симфоніст. Його симфонії, а особливо Симфонію №3, варто презентувати як особливе надбання української культури. 2020 рік ювілейний, оскільки Україна святкує 125-ліття Бориса Лятошинського, і це відповідний час для промоції його музики в усьому світі.

2

Людвіг ван Бетховен, симфонія №9

 

 

Остання симфонія Бетховена — це гімн братерству та єднанню людства заради гуманістичних ідей. Це революційний твір, адже Бетховен задіяв у симфонії солістів та хор і це була нова тенденція, яку пізніше продовжили композитори-романтики. Видатний композитор створив цю симфонію тоді, коли вже був абсолютно глухим. Під час прем’єри вражена публіка підкидала капелюхи в повітря, аби глухий композитор побачив їхній захват.

3

Франц Ксавер Моцарт, кантата Перший весняний день

 

 

Доречно для весняного плей-листа додати цю композицію сина Вольфганга Амадея Моцарта — Франца Ксавера Моцарта, який жив і творив у Львові протягом трьох десятиліть. Історія несправедливо забула про наймолодшого з музичної династії Моцартів, без якого б не відбулася професійна музика в Західній Україні.

4

Дмитро Бортнянський, опера Алкід

 

 

Сучасник Моцарта й один із засновників української музики. Бортнянський — творець шести опер, у тому числі й опери Алкід. Прем’єра останньої відбулася у Венеції 1778 року під час десятирічного навчання Бортнянського в Італії. Окрім того, ми презентували цю оперу в сучасній режисурі у форматі open air у Свірзькому замку в рамках LvivMozArt, а 2020 року в Львівській національній опері готуємо її нову постановку.

5

Золтан Алмаші, кантата Становлення

 

 

Цей твір сучасного українського композитора написано спеціально для фестивалю LvivMozArt, і він одразу ж здобув любов публіки. Кантата надзвичайно світла та магнетична, як зрештою і творчість самого композитора.

CV

 

 

Оксана Линів

Закінчила факультет оперно-симфонічного диригування Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка, вдосконалювала майстерність у Дрезденській вищій школі музики (Німеччина). Співпрацювала з провідними європейськими оркестрами. Протягом п’яти років була диригенткою Одеського національного театру опери та балету, а потім — Баварської державної опери. З 2017-го — головна диригентка Опери Граца та філармонічного оркестру Граца (Австрія). Засновниця та арт-директор міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt, засновниця Молодіжного симфонічного оркестру України.