ЧАРІВНИЦІ ПРОЕКТУ

Мрії, які творять дива

Куратори проекту Здійсни мрію Лідія Таран, Олександра Лобода та Неля Шовкопляс розповідають про головні виклики проекту
Это материал Электронной версии журнала Новое Время, открытый для ознакомления. Чтобы прочитать закрытые статьи – оформите подписку.

Куратори проекту Здійсни мрію Лідія Таран, Олександра Лобода та Неля Шовкопляс розповідають про головні виклики проекту й радіють його результатам

 

 

ЛІДІЯ ТАРАН,

куратор проекту Здійсни мрію, ведуча ТСН на 1+1:

“Наш рух мрій ми розпочали у 2016 році. У Всесвітній день бажань, 29 квітня, ми підтримали світову ініціативу й поїхали в дитячу лікарню, в ОХМАТДИТ. Там ми планували провідати діток і розпитати, про що вони мріють. Ми й не думали розпочинати проект.

Але маленькі пацієнти розповідали про свої мрії з таким натхненням, що ми не змогли просто поїхати і не здійснити їх. Ми захотіли подарувати радість діткам. Бо навіть якщо ми не можемо подарувати диво одужання, ми можемо дарувати щастя щодня. Тоді ми повірили, що емоції від здійснення мрії цілющі. Із цього розпочалася ініціатива Здійсни мрію, яка за три роки перетворилася на масштабний благодійний проект міжнародного рівня. Він для тих, хто бореться за своє життя і майбутнє.

За цей час нам вдалося здійснити мрії сотень маленьких пацієнтів і зробити їхній світ і світ навколо яскравішим. Разом із нами у цій ініціативі були й будуть робот Софія, Нік Вуйчич, Тіна Кароль, Андрій Шевченко, Монатик, Потап, Дзідзьо, гурт Время и Стекло, глядачі каналу 1+1 та ще багато чарівників!

Реалізуючи проект, ми побачили сумну тенденцію: діти в Україні перестали мріяти масштабно. Тоді ми провели дослідження Про що мріють діти? Його результати шокували: лише 5 % дітей вміють мріяти без меж. А 95 % мають мрії-бажання здебільшого матеріальні.

Уже незабаром ми з вами зустрінемося на головній події арт-марафону — Промені мрій — запуску у космос зібраних малюнків

Тоді, окрім здійснення мрій маленьких пацієнтів, ми розпочали арт-марафон #МояДитячаМрія. Його мета — зібрати понад 100. 000 малюнків дитячих мрій, аби допомогти дітям увімкнути уяву, знайти свою мрію та наблизитися до дива. А вже незабаром ми з вами зустрінемося на головній події арт-марафону — Промені мрій — запуску зібраних малюнків у космос! До цієї події приєднується Національний центр управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства. Паралельно з нашим променем його працівники передадуть у космос високоточний сигнал із зашифрованим посланням про мрії маленьких українців та їхніми малюнками, і цілий Всесвіт гарантовано нас почує.

 

ОЛЕКСАНДРА ЛОБОДА,

куратор проекту Здійсни мрію, ведуча ПроФутболу на 2+2

Уже два з половиною роки я живу у світі здійснення мрій. І за цей час усвідомила важливе правило: коли ти здійснюєш мрії дітей, твої мрії також втілюються у життя!

Я відповідаю за спортивні мрії. Кожна історія — моє натхнення і стимул. За всі роки роботи ведучою ПроФутболу я навіть уявити не могла, що зможу зустрітися з бразильськими футбольними чемпіонами на їхній батьківщині, поміряти корону легенди — Пеле, спілкуватися з командою Майкла Джордана, Криштіану Роналду та Ліонеля Мессі. Та коли ми з командою чарівників починали здійснювати дитячі мрії, усе це стало моєю реальністю.

Головне спецзавдання нашої команди — зробити так, аби діти знову повірили в диво та знайшли сили боротися з важкими хворобами.

Найкрутіше в нашому проекті те, що він об’єднує весь спортивний світ — футболістів, баскетболістів, шахістів, художніх гімнастів, дзюдоїстів, тенісистів. Навіть найзатятіші супротивники об’єднуються заради дитячої мрії.

Дитячі мрії об’єднують, а ще допомагають і нам, дорослим, повірити в диво.

 

НЕЛЯ ШОВКОПЛЯС,

волонтер проекту Здійсни мрію, ведуча Сніданку з 1+1

Я справжня мрійниця і можу сказати, що життя, яке в мене зараз, намріяла. Я дуже хотіла жити в Києві, працювати на телебаченні, а ще — бути мамою двійняток. Усе це стало реальністю, бо я вірила в силу мрії. Та мало просто мріяти, потрібно працювати над собою і йти до мети. Тоді все стане реальністю. У цьому я, дівчина з харківської глибинки, неодноразово переконалася.

Я вирішила стати волонтером проекту Здійсни мрію, аби допомогти маленьким пацієнтам навчитися мріяти і не здаватися. Я навчаюся розробляти креативні й секретні плани здійснення мрій.Те, що відбувається за кадром, дійсно вражає. Навколо однієї мрії об’єднуються десятки, а іноді й сотні дорослих. У цьому можна переконатися у щорічних благодійних марафонах Сніданку з 1+1 до Дня Святого Миколая.